طرح «اطعام و احسان حسینی» در گیلان اجرا می شود

طرح «اطعام و احسان حسینی» در گیلان اجرا می شود

به گزارش سراج24، عباس اهرابی صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اطعام نیازمندان در ماه‌های محرم و صفر در قالب اطعام حسینی انجام می‌شود، گفت: این اطعام با همکاری مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی انجام خواهد شد.

وی، به تعداد آشپزخانه‌های که در ماه محرم و صفر در آنها غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود، اشاره کرد و افزود: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان ادامه داد: سال گذشته ۵۰۱ هزار غذای گرم به ارزش ریالی بیش از ۹۴ میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد.

وی، با اشاره به اینکه غذاهای آماده شده، توسط همکاران این اداره درب منازل نیازمندان توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هیچ گونه توزیع غذا در مقابل آشپزخانه‌ها و دفاتر کمیته امداد نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، در ادامه به اجرای طرح احسان حسینی اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان اجرا می‌شود که در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار بسته معیشتی به ارزش بیش از ۵۱ میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد.

اهرابی، با بیان اینکه هزینه لازم برای اجرای طرح اطعام و احسان حسینی برای سال جاری ۲۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح از ظرفیت‌های مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی بهره می‌گیریم و همچنین امیدواریم مردم نوع دوست گیلانی بار دیگر در این امر خیر نیز مانند طرح‌های گذشته ما را یاری کنند.

وی، ضمن تقدیر از مشارکت همیشگی مردم در امور خیریه و نیکوکاری، گفت: مردم خیر گیلان می‌توانند نذورات خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۷۶۷۸ و یا شماره حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ واریز نمایند و یا از طرق کد دستوری #۱۲* و یا #۰۱۳*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

لازم به ذکر است؛ سال گذشته مشارکت خیّرین در قالب طرح اطعام و احسان حسینی حدود ۱۴۶ میلیارد ریال بود.

اخبار مرتبط

تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

برپایی نهضت مومنانه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha