مراسم محرم امسال با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی برگزار میشود

مراسم محرم امسال با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی برگزار میشود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی نبی زاده با اشاره به اهمیت برگزاری عزاداری اباعبدالله (ع) اظهار کرد: یکی از مصادیق بارز تعظیم شعائر الهی برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله (ع) است، بنابراین به دنبال تعظیم شعائر الهی هستیم و هرگز به دنبال تعطیلی شعائر نبوده‌ایم.

وی افزود: امسال مراسم ایام محرم را ان شاءالله پرشور برگزار می‌کنیم اما آنچه بر ما مسلّم بوده و بر آن تأکید داریم، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامت مردم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح کرد: رعایت پروتکل‌ها نیز مانند سال گذشته برقرار خواهد بود، با این تفاوت که فارغ از رنگ بندی شهرها مراسمات در فضای باز با یک سوم ظرفیت، در فضای بسته با سقف حداقل ۶ متر با یک چهارم ظرفیت برگزار می‌شود.

حجت الاسلام نبی زاده عنوان کرد: علاوه بر فاصله گذاری و تهویه مناسب، کلیه هیئت داران و رابطان بهداشت باید نسبت به خروج مردم از محل به شکل تدریجی و با فاصله نظارت داشته باشند.

وی خبر داد: در محرم امسال دسته روی هیئات به شکل محلی برگزار می‌شود و نذورات نیز در بسته بندی مناسب و به صورت بیرون بر در محل‌های مورد نظر اتوزیع خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان عنوان کرد: موکب‌های سلامت نیز جایگزین ایستگاه‌های صلواتی، می‌شود تا ماسک و اقلام بهداشتی را در اختیار عزاداران قرار دهند.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

رعایت اصول بهداشتی در عزاداری‌ها الزامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha