تحلیل خبرنگاران در تصمیم‌گیری مسئولان موثر است

تحلیل خبرنگاران در تصمیم‌گیری مسئولان موثر است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری ظهر یک شنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران خراسان شمالی، با اشاره به اینکه خبرنگاران راویان و تحلیلگران جامعه هستند، تحلیل و روایت رسانه‌ها از موضوعات مختلف را زمینه‌ساز تصمیم‌گیری و اقدام مسئولان دانست و اظهار کرد: مسئولان ارشد کشور و استان از اخبار و تحلیل خبرنگاران استفاده کرده و بالطبع این تحلیل‌ها و روایت‌ها، در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها نیز مؤثر است.

امام جمعه بجنورد بر نقل اخبار صحیح همراه با عدالت تأکید کرد و گفت: رسانه‌های داخلی منبع مطمئنی برای اخبار بوده و در جامعه نیز جایگاه خوبی دارند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف خبرنگاران این است که با عملکرد مناسب خود باعث افزایش اعتماد و سرمایه مردمی شوند، افزود: در کنار گزارش اخبار و موفقیت‌ها، طرح ایرادات و انتقادات در رسانه‌ها نیز باید واقعی باشد تا حتی اگر موجب رنجش خاطر کسی هم شود، اصل موضوع قابل‌اعتماد باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در انتها الگوگیری از شهدای رسانه‌ای را لازمه کار خبرنگاران عنوان کرد و گفت: شهید صارمی نمونه یک خبرنگار جهادی است که تا آخرین لحظه عمر نیز از مخابره رویدادها کوتاهی نکرد تا دنیا بفهمد در افغانستان چه جنایت‌هایی رخ می‌دهد.

اخبار مرتبط

خبرنگاران مورد حمایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرند

خبرنگاران سربازان جبهه جنگ نرم هستند

ولایت پذیری از ارکان عقلانیت در نظام اسلامی و دین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha