مراسم عزاداری محرم در گیلانغرب برگزار می‌شود

مراسم عزاداری محرم در گیلانغرب برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، مجتبی فاطمی‌نسب اظهار کرد: مراسم عزاداری محرم در شهرستان گیلانغرب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: مشخص کردن دستورالعمل‌های بهداشتی بر عهده کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بوده که هم اکنون ۲ راهکار برای برگزاری مراسم عزاداری محرم پیشنهاد شده است.

امام جمعه شهرستان گیلانغرب گفت: برگزاری مراسم محرم بنا بر گفته رئیس کمیته امنیتی ستاد کرونا به شرط استفاده صددرصدی از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با اولویت مکان‌های باز و دارای تهویه مناسب هوا برگزار شود، امکان برگزاری این مراسم در منازل مسکونی نیست.

فاطمی‌نسب با اشاره به اظهارنظر وزیر فعلی کشور در مورد برگزاری مراسم عزاداری محرم تصریح کرد: تمامی هیأت‌های مذهبی باید دستورالعمل‌های محرم را رعایت کرده و سازمان تبلیغات اسلامی مسئول نظارت بر رعایت این دستورالعمل‌ها است، لذا باید تمامی هیأت‌ها و مساجد توجیه شده و مراسم‌ها باید بیشتر در فضای باز به صورت محدود برگزار شود.

وی افزود: امکان جلوگیری از چاپ و نشر اعلامیه متوفیان با توجه به وجود فضای مجازی در شهرستان گیلانغرب وجود نداشته و بزرگان یا مدیران مربوطه می‌توانند به منازل صاحبان متوفی رجوع کرده و از این افراد تقاضا کنند تا مراسمی در منازلشان برگزار نشود.

اخبار مرتبط

مراجعه بیش از هزار کرمانشاهی برای اهدای خون در محرم

برگزاری مراسم عزاداری اربعین به زبان‌های عربی و اردو

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha