بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی بزرگ‌ترین تهدید برای دشمن است

بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی بزرگ‌ترین تهدید برای دشمن است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر یکشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ شهرستان سرعین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، در سخنانی شناخت و معرفت بر حق حضرت امام حسین (ع) را لازمه و شرط اصلی عزاداری ایام محرم دانست و اظهار کرد: اطاعت، مودت و ولایت مهم‌ترین آثار معرفت به اهل بیت (ع) است که بالاترین معرفت حق، بحث امامت است و باید در عزاداری مورد توجه قرار گیرد.

وی به تلاش و هجمه وسیع دشمن برای تعطیلی مراسم عزاداری ماه محرم اشاره کرد و گفت: دشمن از اثرات عزاداری بر اباعبدالله الحسین (ع) به خوبی واقف بوده و از بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی در هراس است و از هر سو بر تعطیلی مراسم به بهانه کرونا تاکید دارند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل احیای امامت در جامعه را از مهم‌ترین برکات عزای اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد و گفت: یکی از برکات عاشورا احیای حق امامت بوده و تنها امری که خداوند از امت خواسته مودت و محبت به اهل بیت (ع) است و در این میان اگر فردی را مورد محبت خدا قرار گیرد عشق امام حسین (ع) در قلبش قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام جعفرزاده تسلیم نشدن در مقابل ظلم را از مهم‌ترین آثار عزای حسینی و عامل هراس دشمنان نظام اسلامی برشمرد و افزود: دشمن همواره مخالف اقامه عزاداری ماه محرم بوده چون ایستادگی و مقابله با ظلم و استبداد از درس‌های بزرگ این مکتب حسین است و بزرگترین تهدید برای دشمنان است و دشمن از این امر هراس دارد.

وی بر ضرورت درک شرایط زمان، رعایت صبر و متنانت علوی در عزاداری ماه محرم تاکید کرد و گفت: امروز شاهد عقلانیت شیعه هستیم و طی سالیان گذشته ثابت شده پاک‌ترین و با ایمان ترین افراد، سینه زنان زیر بیرق اباعبدالله الحسین (ع) هستند که در شرایط کرونایی نیز حتماً حق الناس را رعایت کرده و سلامتی و عافیت مؤمنان برای آنها مهم بوده و بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر از دیگر افراد مقید هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر رسالت مهم روحانیون و مداحان در ایام محرم اشاره کرد و گفت: تعمیق باورهای اصیل دینی در ماه محرم باید در اولویت برنامه‌های روحانیون، مادحین و شعرای آئینی قرار گیرد تا علاوه بر عزاداری، با برجسته کردن ویژگی‌های الگویی ائمه معصومین (ع) به معرفت بخشی و رفع شبهات دینی بپردازند.

وی بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: آسیب‌هایی از جمله طلاق، مواد مخدر، بدحجابی، سگ گردانی در محیط عمومی و… از مهم‌ترین منکراتی است که مردم علی الخصوص جوانان و بانوان را در معرض خطر قرار داده و معضلات بزرگی در مقابل فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ایجاد کرده که باید در جلسات سخنرانی و تبلیغی به این آسیب‌ها پرداخته و در راستای رفع آن تلاش شود.

حجت الاسلام جعفرزاده احیای نقش مساجد را مهم‌ترین رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: به همت امامان محله کارکرد اجتماعی مساجد در سال‌های اخیر احیا شده و نقش مسجد به عنوان سنگر فرهنگی، همانند مساجد صدر اسلام در حل مشکلات و ارتباط صمیمی با مردم مورد توجه قرار گرفته که این امر باید بیش از پیش تقویت شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از برپایی تمام مصادیق عزاداری در ماه محرم خبر داد و گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به شرایط کرونایی و اولویت قرار دادن سلامت عزاداران، هیچ مصداق عزاداری محرم در اردبیل تعطیل نخواهد شد.

وی بر ضرورت توجه و عمل به مصوبات ستاد ملی کرونا در عزاداری ماه محرم تاکید کرد و افزود: اولویت در برگزاری برنامه‌ها، استفاده از فضای باز است و در صورت اجرای مراسم در مساجد، باید ارتفاع سقف حداقل ۶ متر باشد.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله بهداشتی از ضروریات مهم در عزاداری ماه محرم در شرایط کرونایی است که باید با جدیت تمام در حفظ سلامتی عزاداران تلاش کرد.

اخبار مرتبط

چرا کرونا هنوز به پایان نرسیده است؟

ترخیص داروهای مرتبط با کرونا از گمرک فرودگاه امام (ره) با ورود دستگاه قضا

سوگواره «احلی من العسل» در کرمانشاه برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha