فصل جدید برنامه سوره با موضوع جامعه اموی آغاز می‌شود

فصل جدید برنامه سوره با موضوع جامعه اموی آغاز می‌شود

به گزارش سراج24، ویژه برنامه سوره با عنوان « فصل بنی‌امیه» و موضوعاتی چالش برانگیز به مناسبت ایام محرم از دوشنبه این هفته روی آنتن خواهد رفت.این فصل از سوره به مدت ۱۶ شب از دوشنبه، شب اول محرم، ساعت ۲۲:۳۰ و تکرار آن نیز ساعت ۱۵ روز بعد از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

جامعه اموی، حقوق اموی، دین‌شناسی اموی، حکمرانی و منطق اموی از جمله موضوعاتی است که در فصل «بنی امیه» و در گفتگو با چهره‌های شاخص قلمرو دین‌پژوهی مورد توجه واقع خواهند شد.

سوره در محرم سال گذشته که فصل «سید الشهدا» نام گرفته بود به موضوعاتی همچون نسبت عاشورا و اندیشه دکتر علی شریعتی، مسئله کتاب شهید جاوید، عاشورا و سرمایه دینی، الگویی اموی یا نبوی و نسبت عاشورا با گفتمان مقاومت پرداخته بود که نظرات موافق و مخالف زیادی را در محافل دین‎پژوهی به همراه داشت.

برنامه سوره در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و به تهیه کنندگی مرتضی روحانی آماده پخش شده است. مسعود دیانی اجرا و سردبیری این برنامه را بر عهده دارد. .

شایان ذکر است سوره محرم امسال هرشب روی آنتن شبکه چهار خواهد بود و برنامه پخش آن بعد از ویژه برنامه محرم به روال عادی و هفتگی خود بازخواهد گشت.

اخبار مرتبط

تولید مجموعه «ستارگان درخشان اصحاب امام حسین(ع)» به زبان انگلیسی

ساخت «سلمان فارسی» در جلفا ادامه دارد

قصه عاشقانه ای که به کربلا رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha