خبرنگار بهترین آمر به معروف و ناهی از منکر در جامعه است

خبرنگار بهترین آمر به معروف و ناهی از منکر در جامعه است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی به مناسبت روز خبرنگار، در پیامی ضمن تبریک به جامعه رسانه استان، آنان را افرادی اثربخش خواند که می‌تواند به‌عنوان عظیم‌ترین و عزیزترین نیروی خدمت‌گذار مجاهد دینی در عرصه‌های مختلف اجتماعی خودنمایی کند.

متن پیام به این شرح است: بنده امروز را به همه خبرنگاران عزیز و محترم تبریک عرض می‌کنم، جریان خبرنگاری که عالی‌ترین شبکه اطلاع‌رسانی به افراد جامعه هست را می‌توان در خط توسعه ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی به‌صورت یک شبکه ارزشی به تمام معنا به حساب آورد؛ عنوان خبرنگار و خبرنگاری در دو موضع اصیل اسلامی قابل تحقق است.

یکی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر، با توجه به نزدیکی این روزها به دهه امر به معروف و نهی از منکر، خبرنگار در واقع در مقام توسعه و ترویج ارزش‌ها و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی، بهترین آمر به معروف و ناهی عن‌المنکر هست و در تمام عملیات حرفه‌ای خودش، خبرنگار می‌تواند بزرگترین عبادات و فریضه الهی را که امر به معروف و نهی از منکر هست را انجام دهد.

عنوان دومی که عنوان و حرفه خبرنگاری در آن تحقق پیدا می‌کند، مسئله تبلیغ و ترویج دین و انقلاب هست یعنی توسعه انقلاب مقدس اسلامی در قالب اطلاع‌رسانی و ترویج ارزش‌های این انقلاب در حقیقت در شغل خبرنگاری و در این حرفه مقدس می‌گنجد.

خبرنگار می‌تواند به‌عنوان عظیم‌ترین و عزیزترین نیروی خدمت‌گذار مجاهد دینی در عرصه‌های مختلف اجتماعی خودنمایی کند ضمن اینکه اگر بنا شد آن قداست خبرنگاری و آن ارزش بالای این حرفه، خدایی نکرده رعایت نشود، می‌تواند به‌عنوان بدترین و پست‌ترین افراد در جریان زندگی اجتماعی قرار بگیرد.

با خبرنگاری می‌شود خطرناک‌ترین فتنه‌ها را در جامعه ایجاد کرد و می‌تواند عالی‌ترین حرکات ارزشی توسعه دین و تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر را انجام داد، شغلی با این قداست و اثربخشی در حرفه‌های اجتماعی کمتر داریم لذا سزاوار است یک روز از سال به این قشر عظیم و حرفه ارزشمند تعلق پیدا کند، آن روزی که مصادف با شهادت جانگداز و مجاهدانه یک خبرنگار مجاهد و ایثارگر، شهید صارمی هست که به‌عنوان روز خبرنگار در سال، همه افکار و اندیشه‌ها را متوجه این حرفه عظیم و عزیز و با اهمیت بنماید.

امیدوارم همه خبرنگاران ما در سایه این نظام مقدس جمهوری اسلامی، این حرفه را در جهت توسعه دین و تبلیغ ارزش‌های انقلاب به کار بگیرند و به عبادت بزرگ امر به معروف و نهی از منکر که فریضه الهی هست، موفق بشوند.

اخبار مرتبط

خبرنگاران سربازان جبهه جنگ نرم هستند

هفته خبرنگار در جوار تربت شهدا در فارس آغاز شد

آغاز هفته خبرنگار با احترام به مقام شامخ شهدای سلامت در فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha