پدافند هوایی مثل دوران جنگ همچنان در خط مقدم است

پدافند هوایی مثل دوران جنگ همچنان در خط مقدم است

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در دیدار تعدادی از خانواده شهدا و بازماندگان سایت راداری سوباشی همدان و اهدای نشان فداکاری گفت: ارتش در دفاع مقدس با تمام وجود پای دفاع از کشور، ملت و ناموس ایستاد و بیش از ۴۸ هزار شهید و بیس از دویست هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد.

وی افزود: همه نیروهای ارتش در خط مقدم دفاع از کشور جانانه ایستادند و پدافند هوایی به دلیل نوع ماموریت و وظیفه‌ای که به عهده دارد مثل دوران دفاع مقدس همچنان در خط مقدم است.

فرمانده کل ارتش، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را یک فرصت مغتنم برای یادآوری گذشته دانست و آن را برای همه مسئولین لازم عنوان کرد و ادامه داد: مرور خاطرات، ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران به ما یادآوری می‌کند که برای برافراشته ماندن این پرچم خون‌های زیادی ریخته شده و چقدر انسان‌ها از لذت‌ها و خوشی‌های خود گذشتند تا امنیت و آرامش برقرار باشد.

امیر موسوی، اقتدار ایران اسلامی را با گذشته بسیار متفاوت خواند و گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران با آن عظمتی که آفریدند باعث شدند تا امروز جمهوری اسلامی در برابر فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کند، اگر امروز با اقتدار، آقایی و افتخار داریم، در کمال آرامش زندگی می‌کنیم و با قدرت با دنیا حرف می‌زنیم، مرهون خون شهدایی است که در حساس‌ترین مقاطع، این کشور را نجات دادند.

وی گفت: مأموریت اصلی ما، دفاع از حدود و ثغور و استقلال و نظام جمهوری اسلامی است، اما هر کجا مردم عزیزمان به حضور ارتش نیاز داشته باشند، حاضر می‌شویم و خداوند را به پاس این خدمتگزاری شاکر و سپاسگزاریم.

فرمانده کل ارتش، عملکرد و حضور سریع ارتش در مردم‌یاری و امدادرسانی در بلایای طبیعی را مورد رضایت مردم خواند و گفت: درگذشته برای راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی زمان زیادی طول می‌کشید، اما امروز ظرف کمتر از ۱۵ روز مجهزترین بیمارستان صحرایی با نیروی انسانی متخصص و امکانات پیشرفته در مناطق محروم برای خدمت‌رسانی به مردم توسط ارتش برپا می‌شود.

امیر موسوی اضافه کرد: امروز امدادرسانی ارتش به دوردست‌ترین نقاط کشور به ساعت رسیده و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

در ابتدای مراسم، امیر سرتیپ دوم فولادی گزارشی از روند اهدا نشان فداکاری به خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارتش و همچنین یادآوری حماسه عاشوراییان سایت سوباشی ارائه کرد.

در این مراسم، خانواده معظم شهیدان مهدی عسکری، حسنعلی مهدوی برازنده، اسدالله زمانی و همچنین، امیر سرتیپ احمد شاهرخی فرمانده اسبق پدافند هوایی و سرهنگ بازنشسته درویش علی بنی اسدی حضور داشتند ودر پایان این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی، نشان فداکاری توسط فرمانده کل ارتش به خانواده معظم شهدا و پیشکسوتان حاضر در مراسم اهدا شد.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس | جنگ تحمیلی چگونه آغاز شد؟

دفاع مقدس جهانی‌ترین و نابرابرترین جنگ تاریخ بود

در دیدار بین بنی‌صدر و سفیر عراق چه گذشت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha