طرح یاوران ولایت به صورت مجازی برگزار می‌شود

طرح یاوران ولایت به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، سرهنگ محمد سرباز با اشاره به آغاز طرح یاوران ولایت اظهار کرد: طرح یاوران ولایت یکی از برنامه‌های مهم سازمان بسیج دانش‌آموزی است که هرساله در قالب اردوهای چند روزه برای بصیرت افزایی و آگاهی فرماندهان واحد پیشگام برگزار می‌شود اما متأسفانه با شیوع کرونا طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در سال جاری نه تنها در استان قزوین بلکه در سراسر کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین اذعان کرد: فرماندهان واحدی که در مقطع متوسطه دوم و پایه یازدهم تحصیل می‌کنند بعد از گزینش فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی در این دوره مجازی شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دوره یاوران ولایت از ۱۶ مرداد آغاز شده و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد ابراز کرد: مسائل تربیتی، تشکیلاتی و فرهنگی سه رکن اساسی دوره‌های یاوران ولایت هستند و فرماندهان واحد ما در این دوره با تشکیلات در مجموعه بسیج مستضعفین به ویژه قشر بسیج دانش‌آموزی بیشتر آشنا می‌شوند.

سرباز افزود: از سوی دیگر در این دوره فرماندهان واحدهای پیشگام با موضوعات مختلفی از جمله مسائل تربیتی در ساختار آموزش و پرورش، موضوعات فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مقابله با این آسیب‌ها به صورت ویژه آشنا می‌شوند.

این مسئول ابراز کرد: از دیگر برنامه‌های بسیج در دوره یاوران ولایت آشنایی با بسیج، مقابله با جنگ نرم، آشنایی با موضوعات بصیرتی و سیاسی است که چه بسا این شناخت می‌تواند برای نسل پیشگام و آینده ساز ما بسیار اثرگذار باشد.

سرباز گفت: با توجه به اینکه طرح یاوران ولایت یک فرصت ویژه برای آشنایی دانش‌آموزان در حوزه بسیج است با بهتر شدن وضعیت کرونا در استان امکان برگزاری دوره فشرده یاوران ولایت طی یک اردوی دو روزه برای خواهران و برادران به صورت مجزا در شهریور ماه وجود دارد.
وی تصریح کرد: حدود ۲۵۰ دانش‌آموز فرمانده واحد در این دوره ثبت‌نام کردند و از امروز با شرکت در سایت مجازی دوره یاوران ولایت در کلاس‌های علمی، فرهنگی و بصیرتی شرکت کرده و با ساختار تشکیلاتی بسیج آشنا می‌شوند.

اخبار مرتبط

جهادگران مؤلفه قدرت انقلاب اسلامی هستند

محمدحسین کفعمی رئیس سازمان بسیج دانشجویی شد

تشکیل ۳۸هزار گروه جهادی محلات

0 نظر

ارسال نظر

capcha