حشدالشعبی پشتوانه عظیمی برای امنیت و پیشرفت عراق است

حشدالشعبی پشتوانه عظیمی برای امنیت و پیشرفت عراق است

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در دیدار «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشدالشعبی عراق با تجلیل از نقش ارزشمند بسیج مردمی عراق در انسجام و یکپارچگی این کشور و دفاع از مردم در مقابل گروه‌های تروریستی، گفت: ابتکار مرجعیت در بسیج مردمی و ایجاد حشدالشعبی اقدام هوشمندانه‌ای بود که برکات فراوانی برای کشور و مردم عراق داشته و خواهد داشت.

وی، حمایت اقوام و گروه‌های مختلف عراق اعم از شیعه و سنی را، سرمایه بسیار ارزشمندی برای حشدالشعبی دانست و گفت: حشدالشعبی پشتوانه عظیمی برای توسعه و پیشرفت عراق و دفاع از مردم در برابر توطئه‌ها و نقشه‌های بیگانگان است، همچنان که در ایران نیز ایجاد بسیج مستضعفان با درایت حضرت امام (ره) برکات فراوانی برای نظام داشته و در حوزه دفاع، ارائه خدمات اجتماعی و کمک به دولت‌ها در مواجهه با بحران‌ها و مشکلات نقش بی‌بدیلی داشته است.

رئیس‌جمهور، همچنین با گرامیداشت یاد شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی‌المهندس، اظهار داشت: به برکت خون این شهیدان و سایر شهدای مقاومت، روابط دو ملت عمیق‌تر و مستحکم خواهد بود.

همچنین فالح‌الفیاض رئیس سازمان حشدالشعبی عراق نیز در این دیدار با تبریک انتخاب رئیسی، به تأثیر رشادت‌ها و خون پاک حاج قاسم سلیمانی در پیوند عمیق دو ملت ایران و عراق اشاره کرد و گفت: مردم عراق احترام خاصی برای حاج قاسم عزیز قائل هستند و ایشان به نماد رابطه قلبی دو ملت تبدیل شده است.

وی، تأسیس حشدالشعبی را از آثار و برکات جهاد دانست و گفت: امروز اغلب عراقی‌ها، حشدالشعبی را ضامن حاکمیت و بقای عراق و جلوگیری از به‌وجود آمدن دیکتاتوری در این کشور می‌دانند و توطئه‌های دشمنان برای حاکم کردن مجدد دیکتاتوری در عراق به برکت حشدالشعبی و مرجعیت خنثی شده است.

اخبار مرتبط

دیدار رئیس جمهور با جمعی از بسیجیان + تصاویر

اغتشاش مانع گفتگو است

تقویت روابط کشورهای مستقل از راهکارهای مؤثر در برون‌رفت از تحریم‌ها است

0 نظر

ارسال نظر

capcha