امر به معروف امام حسین(ع) باید مورد توجه همگان قرار گیرد

امر به معروف امام حسین(ع) باید مورد توجه همگان قرار گیرد

به گزارش سراج24، آیت الله مصطفی علما شامگاه جمعه ۱۵ مرداد در آئین تجلیل از پیرغلامان و مداحان استان کرمانشاه، اظهار کرد: امام حسین (ع) به سبب ایثار و فداکاری در راه اسلام و خداوند دارای جایگاهی ویژه نزد پروردگار بوده و خداوند مهر و محبت حضرت سیدالشهدا (ع) را در دل مردم جهان قرار داده است.

وی افزود: شیخ جعفر شوشتری می‌فرماید اگر کسی در راه امام حسین (ع) قدمی حتی کوچک بردارد خداوند پاداشی بزرگ برای فرد قرار می‌دهد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به نامگذاری دهه اول محرم به نام امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: امر به معروف حضرت سیدالشهدا در راه اسلام و خداوند آنقدر ارزشمند است که جان خود و ۷۲ تن از یارانش را در راه اسلام فدا می‌کند.

علما خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) در زمان مبارزه خود با رژیم پهلوی می‌فرمودند تا زمانی که زنده هستم دست از مبانی اسلام و مبارزه با ظلم بر نخواهم برداشت.

وی بیان کرد: تاکید امروز رهبر معظم انقلاب تبیین درست مبانی اسلام، سیره امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی بوده و باید محتوا مناسب زمان در اختیار مردم به خصوص نوجوانان و جوانان در دهه نخست محرم قرار گیرد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: جوانان با عشق و ارادت به امام حسین (ع) در مراسم عزاداری‌ها شرکت می‌کنند و نباید جلسات عزاداری تنها به دهه نخست ماه محرم محدود شود و باید با نوآوری جلسات در تمام مدت سال برقرار شود.

علما تصریح کرد: برای بقای اسلام و انقلاب و جلسات روضه و عزاداری شهدای بسیاری در راه امام حسین (ع) به شهادت رسیدند و وظیفه امروز ما پاسداری از خون شهدا است.

اخبار مرتبط

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

طرفدار سند 2030 نمی‌تواند طرفدار امام حسین(ع) باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha