قالیباف: مقاومت مردم فلسطین در جنگ ۱۲ روزه باعث عزت مسلمین شد

قالیباف: مقاومت مردم فلسطین در جنگ ۱۲ روزه باعث عزت مسلمین شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از خانه ملت، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) که برای شرکت در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در تهران به سر می‌برد، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار، با اشاره به پیروزی‌های چشمگیر ملت فلسطین در جنگ سیف‌القدس که در پایان ماه رمضان با رژیم اشغالگر قدس اتفاق افتاد گفت: پیروزی ملت فلسطین و مجاهدین مقاومت در مبارزه با دشمن تا به دندان مسلح رژیم صهیونیستی را به شما تبریک می گویم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر تعهد خود تا آزادی سرزمین های اشغالی استوار است و موضوعاتی همچون عادی‌سازی و شناسایی صهیونیست ها تاثیری بر عزم ما نخواهد داشت. 

قالیباف تصریح کرد: صهیونیست ها همواره به کمتر از تجزیه کشورهای اسلامی و تفرقه بین مسلمانان رضایت نمی‌دهند، اما مقاومت ملت فلسطین نقش مهمی در شکست توطئه‌های صهیونیست‌ها دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین راستا اظهار داشت: بیداری افکار عمومی و حمایت آنها از مبارزات ملت فلسطین و مقاومت ثابت کرد که قضیه فلسطین همچنان اولویت اول جهان اسلام محسوب می‌شود. 

قالیباف با بیان اینکه مقاومت مردم فلسطین در جنگ 12 روزه باعث عزت مسلمین شد، عنوان کرد: آنچه در مناطق اشغالی و غزه اتفاق افتاد، باعث زنده شدن روحیه سلحشوری، مقاومت و مبارزه برای پایان دادن به حاکمیت رژیم صهیونیستی بر سرزمینهای اشغالی، قدس و مسجدالاقصی است.

هنیه: ایران، حامی همیشگی ملت فلسطین و محور مقاومت است

در این دیدار، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با قدردانی از مواضع موثر جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین در شرایط مختلف گفت: رهبری، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران، حامی همیشگی ملت فلسطین و محور مقاومت هستند. 

وی خاطرنشان کرد: ملت فلسطین در جنگ سیف القدس نشان داد که تنها راه برای احقاق حق ملت فلسطین و امت اسلامی خط مقاومت و مبارزه با رژیم اشغالگرقدس است و این مسیر را با قدرت و اطمینان ادامه خواهد داد.

اسماعیل هنیه در همین راستا تأکید کرد: ملت فلسطین مصمم به مبارزه برای بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغالی است و هرگز از عزم و اراده مقاومت در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تا آزادی کاسته نخواهد شد.

گفتنی است، در این دیدار علاوه بر رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

کمیسیون‌های مجلس در یک ماه نظر خود را درباره تفریغ بودجه 99 اعلام کنند

قالیباف: جنگ رسانه‌ای مؤثرتر از جنگ اقتصادی است

تا سه ماه آینده گزارش نهایی تفریغ بودجه 99 در صحن قرائت خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha