تنها راه برقراری صلح در یمن پایان محاصره بدون باج خواهی است

تنها راه برقراری صلح در یمن پایان محاصره بدون باج خواهی است

به گزارش سراج24 به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن سخنانی را در خصوص لزوم برقراری صلح در این کشور، مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در این زمینه تصریح کرد: تنها راه برقراری صلح در یمن پایان محاصره بدون باج خواهی است. اگر ائتلاف سعودی به دنبال صلح است، ابتدا باید محاصره ملت یمن را لغو کند.

چندی پیش نیز رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به درخواست‌های آمریکا برای تحقق صلح در این کشور اشاره کرد و گفت: درخواست‌ها برای صلح با متجاوزانی که یمنی‌ها را قتل عام می‌کنند، مردود هستند. ملت یمن از صلح با قاتلان بیزار است.

وی در ادامه تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا و انگلیس، سعودی‌ها و اماراتی را در تشدید محاصره ملت یمن کمک می‌کنند. سوالی که وجود دارد این است که چرا مقامات آمریکایی همچنان به فروش تسلیحات خود به متجاوزان در یمن ادامه می‌دهند؟ طبیعی است که آمریکایی‌ها به دنبال طولانی‌تر شدن جنگ یمن و اشغال کامل این کشور هستند.

گفتنی است، پیشتر «تیموتی لیندرکینگ» فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور یمن مدعی شده بود که جامعه جهانی باید به منظور متوقف ساختن عملیات نیروهای یمن در استان مأرب، انصارالله را تحت فشار قرار دهد.

اخبار مرتبط

ایستادگی مردم یمن در برابر ارتجاع عرب/دشمنان نمی‌توانند کاری کنند

عملیات بزرگ پهپادی یمن علیه عربستان/پایگاه ملک خالد و آرامکو هدف قرار گرفتند

پدافند سوریه 6 موشک جنگنده‌های اسرائیلی را سرنگون کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha