احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت قرار گرفته است

احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت قرار گرفته است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، احیای این فریضه را وظیفه آحاد جامعه دانست و گفت: امت اسلامی با خصیصه بارز امر به معروف و نهی از منکر شناخته می‌شود ولی متأسفانه در جامعه احیای این فریضه الهی مورد غفلت قرار گرفته است.

وی "تولی و تبری" را مقدمه‌ای مهم بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: دوستی با افراد نیک و دوری از گناهکاران و کارهای ناپسند مقدمه‌ای بر احیای این فریضه الهی است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توجه بیش از پیش مسئولان در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر افزود: با توجه به تأکیدات روایی و قرآنی حاکمان اسلامی باید بر اجرا کردن این موضوع مهم در جامعه توجه جدی داشته باشند.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: امر به معروف و نهی‌از منکر فریضه واجب همگانی است و مسؤولان در این خصوص وظیفه سنگین‌تری را نسبت به مردم عادی بر عهده دارند و باید در این رابطه عملکرد قابل‌توجهی نیز داشته باشند.

حجت الاسلام دلریش دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این جلسه "قیام حسینی مردم مطالبه گر و مسئولان پاسخگو" را شعار امسال برنامه‌های دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر عنوان و گفت: در این دهه ۷۴۶ عنوان برنامه اجرا می‌شود که برگزاری نمایشگاه‌ها و پخش برنامه‌های مختلف از صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی از جمله این برنامه‌ها است.

مسئولان و مدیران دستگاه‌های مختلف استان نیز در این جلسه دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پیرامون موضوع جلسه را ارائه دادند.

اخبار مرتبط

مسئله بی‌حجابی نیازمند راهکار اجتماعی

انجمن امر به معروف و نهی از منکر فارس تعرض به خانواده شهید خادم صادق را محکوم کرد

کرمانشاه ۳۰۰ گروه جهادی ثبت شده و فعال امر به معروف دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha