اراده ایران بر گسترش روابط با الجزایر است

اراده ایران بر گسترش روابط با الجزایر است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار «ایمن بن عبدالرحمن» نخست وزیر الجزایر، گفت: زنان و مردان الجزایر برای مردم ایران همواره یادآور اراده و روحیه ایستادگی و مقاومت در برابر نفوذ بیگانگان بوده و هستند.

وی با بیان اینکه ایران و الجزایر پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره روابط دوستانه و سازنده‌ای داشته اند، افزود: اولویت سیاست خارجی دولت سیزدهم گسترش روابط با همسایگان و کشورهای اسلامی است و لذا باید با تدوین برنامه‌ها و ساز و کارهای عملی به گسترش همه جانبه روابط در دوره پیش رو اهتمام کنیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: اراده جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با الجزایر است و ارتقای سطح روابط دوجانبه باید بستری برای تقویت روابط و همکاری‌های دو کشور در عرصه بین المللی باشد.

نخست وزیر الجزایر نیز در این دیدار با تشکر از ابراز لطف و علاقه رئیس جمهور کشورمان به ملت الجزایر تصریح کرد: الجزایر در راه مبارزه با استعمار بیش از ۱.۵ میلیون شهید داده و لذا سیاست خارجی ما بر دفاع از حق ملت‌های مظلوم بنا شده است.

وی خاطرنشان کرد: چالش امروز ما غلبه بر مشکلات اقتصادی بوده و تلاش برای توسعه روابط اقتصادی اساس علایق ما در گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار مرتبط

تقدیر آیت الله نوری همدانی از ایثارگری های سربازان گمنام امام زمان(عج)

از توانمندسازی و شبکه سازی تا تحقق فرهنگ قرآنی درنظام مدیریت کشور

تعهد ایران در حمایت از جبهه مقاومت

0 نظر

ارسال نظر

capcha