بسطام سیاه‌پوش عزای سیدالشهدا

بسطام سیاه‌پوش عزای سیدالشهدا

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس عبداللهی ظهر چهارشنبه در جلسه‌ای با موضوع برگزاری عزاداری سیدالشهدا به میزبانی آستان مقدس امامزاده محمد (ع) شهر بسطام ضمن بیان اینکه برپایی مجالس سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با مشارکت گسترده مردم، مسئولان و نمایندگان هیئت‌ها، مساجد و امامزاده‌ها میسر است، ابراز داشت: با توجه به وجود بیماری کرونا به‌صورت ویژه‌بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع در اماکن بسته در ایام سوگواری سالار شهیدان تأکید می‌شود.

وی بابیان اینکه از بین شهرهای استان شهر بسطام به‌عنوان اولین گزینه کامل سیاه‌پوش خواهد شد، افزود: محرم امسال فضاسازی محیطی و استفاده از نمادهای عزا در دستور کار قرار دارد که شهر بسطام اولین گزینه در اجرای این مهم انتخاب‌شده است.

بسطام شاخص در برگزاری مراسم آئینی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه مردم ولایت مدار استان همواره در برگزاری مراسم‌های عزاداری سیدالشهدا پیش‌قدم بودند، ابراز داشت: مردم می‌توانند در اجرای فضاسازی محیطی نیز همکاری لازم را با هیئت‌ها و مساجد سطح شهر داشته باشند.

امام‌جمعه بسطام نیز در این نشست بابیان اینکه شهر و بخش بسطام در برگزاری مراسم مذهبی و آئینی در تمام سطح استان شاخص است، تصریح کرد: بخش بسطام دارای ۹ امامزاده و شهر بسطام نیز دارای سه امامزاده بوده که از گذشته تا امروز موردتکریم و توجه مردم بوده است.

حجت‌الاسلام سید علی رضوی نسب با تأکید بر لزوم ترویج پویش هر خانه، یک پرچم تصریح کرد: تلاش همه‌ساله شهرداری، هیئت‌های مذهبی، مساجد و مردم محلات در نصب پارچه‌های متناسب با ایام محرم شایان تقدیر است.

وی بابیان اینکه شهر بسطام تقریباً در هر محله‌ای از نعمت مساجد، حسینیه، منبر خانه و هیئت برخوردار است، اضافه کرد: مردم و خیران در شهر، آمادگی لازم را برای افزایش مشارکت به‌منظور سیاه‌پوش کردن تمام شهر رادارند.

شهرداری بسطام در خدمت عزاداران سالار شهیدان

شهردار بسطام نیز ضمن بیان اینکه شهرداری تمام توان و همت خود را به کار می‌بندد تا این مراسم و ایام سوگواری به‌خوبی برگزار شود، ابراز داشت: تعامل حداکثری در این طرح مورد تأکید است که رسانه‌ها دراین‌بین می‌توانند نقش تأثیرگذاری را ایفا کنند.

محمد سلیمان پور ضمن اشاره به وجود دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و یک هزار و ۵۰۰ واحد تجاری از آمادگی شهرداری بسطام در این طرح خبر داد و اضافه کرد: دراین‌بین مشارکت اداره‌های بسطام نیز برای تسهیل در سیاه‌پوش نمودن شهر تأکید می‌شود.

اخبار مرتبط

دستگیری سرشبکه اصلی رسانه تروریستی ایران اینترنشنال در خوی

چرا کرونا هنوز به پایان نرسیده است؟

ترخیص داروهای مرتبط با کرونا از گمرک فرودگاه امام (ره) با ورود دستگاه قضا

0 نظر

ارسال نظر

capcha