روضه‌های خانگی در محرم برپا شود

روضه‌های خانگی در محرم برپا شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عباس مسعودی ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست تخصصی ویژه روحانیون معزز و مداحان اهل‌بیت (ع) که به صورت ملی در آستانه ماه محرم در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با برچیده شدن ویروس کرونا شاهد عزاداری باشکوه و در شأن حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا باشیم.

وی بیان کرد: شاید تقدیر بر این باشد شاید گرفتار این ویروس باشیم و نتوانیم آن‌گونه که شایسته است محفل و مجلس سیدالشهدا (ع) را برگزار کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه امروز در جمعی که در خدمت علما و خطبای استان البرز بودیم نکاتی را عرض کردیم، تصریح کرد: تا در راستای تبلیغ و ترویج ایام سوگواری امام حسین (ع) و برپایی روضه‌های آن حضرت حتی در خانه‌ها گام بلندی را برداریم.

مراسم سوگواری محرم را در فضای باز برگزار کنند

وی خاطرنشان کرد: لذا در قالب شیوه‌نامه پیشنهادی از جمیع بزرگان و علما خواستیم حتی‌الامکان مراسم سوگواری محرم را در فضای باز برگزار کنند و حتماً در این محافل بحث فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت بفرمایند و تمام عزاداران از ماسک استفاده کنند.

مسعودی گفت: محفل و مجلس سالار شهیدان بدون تلاوت قرآن کریم رونقی ندارد و ابتدای این محفل نورانی حتماً با تلاوتی از آیات نورانی قرآن کریم توسط قاریان ممتاز استانی آغاز کنند.

وی اظهار کرد: شعاری که برای امسال برای عزاداری محرم مد نظر داریم این است "ایران بهتر در سایه‌سار اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) توأم با جهاد، تلاش و خودکفایی" است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان کرد: با توجه به نکات و بیانات رهبر انقلاب در باب چهلمین سالگرد انقلاب در قالب بیانیه گام دوم انقلاب، محورهایی را در سخنرانی علما در ایام محرم پیشنهاد کردیم.

لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

وی با بیان اینکه اولین محور بحث تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است، تصریح کرد: این بیانیه دستورالعملی است، برای ۴۰ سال دوم انقلاب که اگر به آن توجه شود و حواشی آن در نظر گرفته شود، مورد مطالعه قرار بگیرد، حتماً جامعه ما به سمت استفاده از نیروهای جوان و خلاق و استفاده از علوم پیشرفته کشور می‌شود.

مسعودی با بیان اینکه محور دوم بحث تبیین قیام عاشورا و تسری آن به زمان حاضر است، خاطرنشان کرد: مردم بدانند، اگر مردم امروز دنیا مانند مردم آن زمان کوتاه بیایند و همراه با یزدیان شوند، احتمال اینکه عاشورای دیگری تکرار شود، وجود دارد، اما ما حسینی هستیم و خواهیم بود و حسینی از دنیا خواهیم رفت.

وی گفت: نکته سوم در باب شناخت یزیدیان زمان، جنایات، استکبار و صهیونیست است که در جنگی که داعش برای مردم مسلمان منطقه درست کرد، جنایاتی را مرتکب می‌شدند که در واقع عاشورا اتفاق افتاد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان البرز اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال از سوی رهبر انقلاب که فرمودند سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌هاست در این زمینه مقرر شد، مبلغین صحبت‌های لازم را داشته باشند.

بحث فرزندآوری و تشکیل خانواده در ایام محرم مطرح شود

وی با بیان اینکه موضوع اهمیت خانواده برای جوامع شیعه باید مورد تأکید قرار بگیرد، تصریح کرد: بحث فرزندآوری و تشکیل خانواده و تعمیق اعتقادات خانوادگی در این ایام مورد بحث قرار بگیرد.

عسگری متذکر شد: بحث امیدبخشی به آینده و شکستن شعار تبلیغاتی دشمنان است که از مبلغین خواسته شد در این محور سخنرانی خود را تنظیم و مردم از آن بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

یک روز بدون فوتی کرونایی در لرستان

روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل

تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا اجباری می‌شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha