پیروزی انقلاب و جبهه مقاومت علیه داعش به برکت اندیشه حسینی بود

پیروزی انقلاب و جبهه مقاومت علیه داعش به برکت اندیشه حسینی بود

به گزارش سراج24، سردار قریشی جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در دهمین همایش سالروز بسیج مداحان که روز سه شنبه در سالن رضویه سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد گفت: در عصر ما، انقلاب اسلامی از عزاداری امام حسین و محرم و عاشورا ریشه گرفت. قیام ۱۵ خرداد که آغاز حقیقی انقلاب اسلامی است در محرم اتفاق افتاد. تظاهرات بزرگ انقلاب در سال ۵۷ در ایام محرم بود.

وی ادامه داد: در حقیقت ما در انقلاب هم ضربه ابتدایی و هم ضربه نهایی را در محرم و در این ایام حسینی به نتیجه رساندیم.

جانشین فرمانده بسیج افزود: فکر و اندیشه انقلابی جوانان و مردم ما توسط مداحین و منبرهای امام حسین شکل گرفته است. در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، محرم و صفر تقویت کننده روحیه رزمندگان بود. ما همه پیروزی‌ها را که در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، در مقابله با داعش و در جبهه مقاومت، به برکت اندیشه حسینی و برگرفته از نهضت عاشورای حسینی به دست آورده‌ایم.

جانشین فرمانده سازمان بسیج گفت: در حقیقت بهتر است که بگوییم این حسین و حسینیه‌ها بودند که انقلاب اسلامی و اسلام را در مقابل تهاجم امویها، سفیانیها، عباسی ها و حتی مغول‌ها تا صدام و ترامپ و بعد از آن نیز حفظ کرده و حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: توطئه‌های سنگینی که انگلیسی‌ها علیه ایران داشتند، اگر این خاندان مطهر در دل مردم ما نفوذ نداشتند، صهیونیست‌ها تا الان کار مسلمانان را ساخته بودند.

قریشی افزود: رژیم صهیونیستی شعار نیل تا فرات را می داد و بر کشورهای قدرتمند منطقه که ارتش‌های قوی داشتند، غلبه پیدا کرد اما در نهایت در مقابل قدرت شیعیان لبنان و برادران اهل تسنن در فلسطین بودند، نتوانستند بیایستند و امروز صهیونیستها در اطراف خود دیوارهای آهنین کشیده اند تا در امان باشند.

جانشین فرمانده سازمان بسیج تصریح کرد: وقتی پهپاد آمریکایی را ساقط کردیم، دو اتفاق برای ما رقم خورد؛ اول اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود که ما در مقابل دشمن محکم ایستاده‌ایم و برخورد کنیم. دوم اعتماد به سیستم پدافند داخلی خودمان بود. ما موشک روسی نیز داشتیم که برد بیشتری نیز دارد، اما از موشک‌های داخلی خودمان استفاده کردیم.

قریشی همچنین تصریح کرد: وقتی که اپراتور پدافند قصد شلیک به پهباد امریکایی را داشت، اول به حضرت زهرا توسل می کند و دوم به یکی از شهدای مشهد مقدس توسل می‌کند. بعد از این اتفاق به دیدن مادر شهید می‌روند و در مادر شهید نقل می کند که من در خواب شهید را دیدم که داشت لباس رزم می‌پوشید، وقتی پرسیدم کجا می‌روید گفت به جنوب می‌روم و بچه‌ها به من نیاز دارند.

جانشین فرمانده سازمان بسیج همچنین افزود: البته یک لطف دیگر نیز وجود داشت، اینکه سردمداران آمریکایی را دچار به هم ریختگی فکری کرد. اول گفتند که شما را می‌زنیم ، اما بعدا گفتند که این کار جمهوری اسلامی نبود و یک سرباز خودسر این کار را کرده است.در نهایت نیز گفتند تشکر می‌کنیم که هواپیمای دیگر ما که سرنشین داشت را هدف قرار ندادید.

قریشی افزود: امروز نیز از کوچکترین موضوع برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می‌کنند تا اجازه ندهند دولت جدید بتواند برای رفع مشکلات موجود اقدام کند.

جانشین فرمانده بسیج ادامه داد: دولت جدید باید از یک طرف برای رفع مشکلاتی که در سیستم اجرایی کشور وجود دارد، تلاش کند و از طرف دیگر با مشکلاتی مانند کرونا و همچنین فضاسازی‌های آمریکا و اسرائیل مقابله نماید.

قریشی در خصوص منطق طرح صیانت از فضای مجازی گفت: بیش از ۳ هزار نفر از منافقین در آلبانی پشت مانیتور نشستند و علیه ملت ایران فعالیت می‌کنند. صدها جاسوس از رژیم صهیونیستی کارشان استفاده از فضای مجازی برای تاثیر بر فکر و اندیشه مردم ما است و همچنین هزاران وهابی سعودی این کار را نیز می‌کنند.

جانشین فرمانده بسیج تصریح کرد: لذا اگر دشمنان در جنگ فرهنگی، بتواند افکار، اندیشه و بصیرت جوانان ما را مورد حمله قرار دهند، بدون هیچ گونه درگیری به اهداف خود می‌رسند.

اخبار مرتبط

جزئیات برگزاری دومین یادواره روایتگری سردار مقاومت

تصاویر دیده نشده از امام خامنه ای در مستند غیررسمی

مردم با حضور پرشور در مراسم ۱۳ آبان شکست فتنه آمریکایی ـ صهیونیستی را اعلام می‌کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha