مبلغان به استفاده از ابزار نوین تبلیغ اهتمام ورزند

مبلغان به استفاده از ابزار نوین تبلیغ اهتمام ورزند

به گزار سراج24، حجت‌الاسلام احمد رضایی پیش از ظهر چهارشنبه در ستاد برنامه‌ریزی عملیات محرم در کارگروه تبلیغ نوین اظهار کرد: دین اسلام یک دین جهان شمول و همه شمول است و از آغاز نیز محدود به شبه جزیره عربستان نشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: ما در سبک تبلیغی پیامبر اکرم (ص) نیز مشاهده می‌کنیم که افق دیدشان جهانی بود و از ابزارهای تبلیغی روز برای انتقال پیامشان استفاده کردند.

رضایی ادامه‌داد: از دوران رنسانس و قرن هیجدهم میلادی ابزارهای تبلیغی تغییر پیدا کرد و تحولی در آن صورت گرفت که ما اگر بخواهیم موفق شویم باید از ابزارهای روز برای اندیشه صحیح خود استفاده کنیم.

وی با استفاده بر ضرورت آشنایی بر شیوه‌های استفاده از ابزارهای تبلیغ نوین تاکید کرد و گفت: ما می‌توانیم در برابر رسانه‌های نوین دو رویکرد داشته باشیم که یک رویکرد استفاده از آن علیه اندیشه باطل و دشمن و رویکرد دیگر استفاده صِرف از شیوه تبلیغی سنتی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ما باید ضمن دشمن شناسی، ابزار تبلیغی دشمن را نیز بشناسیم و از آن به بهترین نحو برای نفوذ اندیشه حق و دین در جامعه بهره بگیریم.

رضایی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت دشمن همین استفاده بهینه از ابزارهای نوین است، بیان‌کرد: در دنیای بدون مرز نمی‌توان از رسانه نوین بیگانه بود چرا که در این صورت صدای ما به جایی نمی‌رسد.

وی ادامه‌داد: اگر به دنبال باشگاه هنرمندان قرآنی و هنرمندان متعهد هستیم به این دلیل است که می‌خواهیم از هنر در راستای رساندن پیام حق استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ما امروزه با جادوی دنیای الکترونیک رو به رو هستیم، اظهار کرد: متأسفانه در امر تبلیغ ما کم‌کاری کرده‌ایم که باید با همت این موضوع را جبران کنیم.

رضایی گفت: باید ظرفیت‌های مختلف سازمان تبلیغات اسلامی را برای تبلیغ نوین پای کار بیاوریم و هیئت‌ها و مبلغین از روش صرفاً سنتی خارج شوند و در این زمینه نیز باید برنامه‌ریزی و تدبیر لازم را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از روش‌ها آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای اقشار مختلف و مبلغین است، اظهار کرد: کانال‌ها و گروه‌های فعال فرهنگی باید معرفی شوند تا از تولید محتوای آنان استفاده لازم صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: باید در کار تبلیغی زیست بوم هر منطقه نیز مد نظر قرار گیرد.

اخبار مرتبط

آغاز عملیات اجرایی 11 پروژه مسکونی ویژه محرومان در خراسان‌جنوبی

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha