مساجد آستارا شیوه نامه‌های بهداشتی را در ایام محرم رعایت کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد مهدی حبیبی ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد محرم و اربعین حسینی و همچنین ساماندهی شئون فرهنگی آستارا با تاکید بر استفاده از منابر برای تشویق مردم به واکسیناسیون، اظهار کرد: نباید اعتقادات مردم را به ایام محرم نادیده بگیریم و برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت فاصله گذاری بهداشتی بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه محرم امسال با انجام اصول بهداشتی بهتر از سال گذشته خواهد بود، افزود: مساجد شیوه نامه‌های بهداشتی را در ایام محرم رعایت کنند.

حبیبی، ادامه داد: قوانین و مقرراتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری آئین‌های سوگواری ماه محرم امسال تعیین و به تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور ابلاغ شده که باید با جدیت به آنها عمل شود.

وی، افزود: نباید به بهانه شیوع بیماری کرونا کمترین کوتاهی در شهرستان آستارا برای برپایی مجالس و محافل عزاداری امام حسین (ع) انجام شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا با تاکید بر توزیع ماسک بین عزاداران و مردم در ماه محرم، اظهار کرد: می‌توان در قالب ایستگاه‌های صلواتی ماسک و اقلام بهداشتی را بین مردم توزیع کرد.

وی، گفت: زنده نگهداشتن نهضت خونین عاشورا و قیام تاریخی امام حسین (ع) به منزله مبارزه با ظلم، ستم، فساد و بی عدالتی است.

حبیبی لزوم اجرای دستورالعمل‌ها و قواعد بهداشتی را در راستای کنترل کرونا مهم خواند و افزود: مراسم عزاداری ماه محرم نباید تحت الشعاع قرار گرفته و سبب سو استفاده دشمنان شود.

اخبار مرتبط

معاون بسیج مساجد: دفاع مقدس، خورشید درخشان تاریخ آزادگی است

نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha