امر به معروف و نهی از منکر در استان بوشهر مسئله محور است

امر به معروف و نهی از منکر در استان بوشهر مسئله محور است

به گزارش سراج24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر اظهار داشت: دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تلاش گسترده‌ای را در راستای دستیابی به اهداف مد نظر داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه نهی از منکر بالی است که انسان‌ها بر آن می‌نشینند و از ظلمت‌ها نجات یافته و به نور می‌رسند افزود: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر کمال آفرین و عامل نجات آفرین و بال رشد است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امر به معروف و هم نهی از منکر مکمل هم هستند، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر مانند ریل یک قطار هستند و هر دو باید در کنار هم قرار داشته باشند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه شاخصه اصلی امر به معروف و نهی از منکر، نجات آفرینی و کمال زایی است، افزود: اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه و آن شخصیت سقوط می‌کند و درای تمدن نمی‌شود.

وی یکی دیگر از شاخصه‌های امر به معروف و نهی از منکر را مسئله محور بودن عنوان و بیان کرد: مسئله محور بودن در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و تبیین اولویت‌ها بر اساس دانش جامعه شناسی و روانشناسی جغرافیای محیطی یک کار ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: سال‌ها است که این کار در استان بوشهر انجام شده و هم اینک نیز در حال انجام است.

اخبار مرتبط

کرمانشاه ۳۰۰ گروه جهادی ثبت شده و فعال امر به معروف دارد

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha