هفته خبرنگار در جوار تربت شهدا در فارس آغاز شد

به گزارش سراج24، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز با یادآوری این مطلب که اصحاب رسانه، اصحاب همیشه حاضر در صحنه‌های سخت و دشوار کشور هستند، آنان بدون هیچ چشم داشتی درخط مقدم سختی‌های روزگار بودند، تاکید کرد: به پاسداشت خون شهیدان که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جانفشانی و از خودگذشتگی کردند و بر خود واجب می‌دانیم در روزهای متفاوت ملی و مذهبی به زیارت قبور شهدا بیاییم.

صابر سهرابی با اشاره به اینکه اگر در کشور ما آرامش و آسایشی هست از برکت خون این شهدای والا مقام است، اظهار کرد: بنابر این چراغ را در دست می‌گیریم و دنباله رو شهدا خواهیم بود و امیدواریم همه مردم و اصحاب رسانه، قدر این عزیزان را بدانند که هرچه داریم از این عزیزان داریم.

وی با اشاره به اینکه شهید مدافع سلامت در راه دیگری جانفشانی کردند، افزود: شهدای مدافع حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس و امروز هم شهدای مدافع سلامت به جمع شهدای ما اضافه شده است که بر اساس اذن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کسانی که در پاسداشت سلامت جامعه کار کردند، مثل دیگر شهدا هم شهید محسوب شدند و امیدوارم ما هم بتوانیم ذره در راه این عزیزان گام برداریم.

سهرابی با اشاره به اینکه در این هفته دیدار با اصحاب رسانه و تجلیل از آنان را خواهیم داشت، تاکید کرد: امسال هفته خبرنگار به یاد اولین روزنامه نگار کشور «میرزا صالح شیرازی» برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به تفاهم نامه‌ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است و قولی که سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصحاب رسانه برای تأمین مسکن آنان دادند، این قول عملیاتی شد روز گذشته ابلاغیه آن به استان رسید که در هفته خبرنگار موارد آن را به اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر و جامعه هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام خواهیم کرد که این عزیزان هم دارای مسکن شوند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ما از چند روز قبل با همکاری مرکز بهداشت «شهدای والفجر» هماهنگی‌ها را انجام دادیم و چیزی در حدود ۱۸۸ نفر از عزیزان اصحاب رسانه دوز اول را دریافت کردند، تاکید کرد: برای جاماندگان از این لیست هم اعلام شد تا فهرست را رسانه‌ها به ما اعلام کنند تا ما به مرکز بهداشت اعلام کنیم و آنان هم دوز اول دریافت کنند و این آمادگی از سوی مرکز بهداشت وجود دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در برخی شهرستان‌های فارس هم واکیسناسیون اصحاب رسانه آغاز شده و برخی از شهرستان‌ها هم که هنوز کار را آغاز نکرده‌اند تا آخر هفته واکسن را دریافت خواهند کرد.

در این آئین از خانواده سعید شفاعت شهید مدافع سلامت نیز در جوار تربت پاکش تکریم شد.

اخبار مرتبط

سومین شهید مدافع سلامت اورژانس آذربایجان‌شرقی آسمانی شد

فوت یک مدافع سلامت در تویسرکان

اثر هنری «سردار بی سر» توسط بسیج دانشجویی فارس رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha