مشارکت هیئت های مذهبی یزد در آزادی زندانیان

مشارکت هیئت های مذهبی یزد در آزادی زندانیان

به گزارش سراج24، حبیب الله رضایی، صبح سه شنبه در نشست مشترک ستاد دیه استان یزد با عضای شورای هیئات مذهبی استان و شهرستان یزد با اشاره به مشارکت بسیار خوب هیئات مذهبی یزد در محرم سال گذشته در آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد اظهار داشت: امسال نیز در این امر خداپسندانه مشارکت خوبی را از سوی هیئات مذهبی یزد شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به آسیب‌های اجرای پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» افزود: برخی ناهماهنگی‌ها در سال گذشته وجود داشت که به حل آنها می‌توان این طرح را با موفقیت بیشتری اجرا کرد.

رضایی ادامه داد: برای اجرای هر چه بهتر این پویش جلساتی با مسئولان هیئت‌ها برگزار می‌کنیم و در همین راستا نیز نامه‌ای با موضوع کمک آنها به این ستاد مردمی تنظیم و در بیانیه شورای مذهبی هیئت‌ها کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در قالب این پویش درج خواهد شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: سال گذشته با حضور هیئت‌ها و مردم دارالعباده استان، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در ایام ماه محرم جمع اوری شد که با این مبلغ ۴۰ مددجو به آغوش خانواده خود بازگشتند.

هیئت‌های یزد ۵۵۵ میلیون تومان به حساب ستاد دیه واریز کردند

سیدمسعود عظیمی عنوان کرد: در اجرای این طرح در سال گذشته هیئت‌هایی از جمله هیئت باغ گندم، مسجد جامع کبیر، خویدک، چهارده معصوم بنستان، جنت آباد، جواد الائمه، پیرو برج، کوشک‌نو، سید فتح الدین رضا، جان نثاران اسلامیه و انصارولایت و نینوا صفائیه، عاشقان نینوا کوی باهنر، کوی علیا، گازرگاه، خیرآباد و آل یاسین در مجموع مبلغ ۵۵۵ میلیون تومان به حساب ستاد دیه استان یزد واریز کرده‌اند.

وی ادامه داد: مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان از محل هزینه‌هایی از جمله طبخ غذا، نذورات، برپایی موکب‌ها، چای و قند و پذیرایی به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا شد.

عظیمی با اشاره به قدمت بالای روضه خوانی در استان یزد گفت: از روزگار قدیم تاکنون در ایام محرم مراسم روضه خوانی در منازل قدیمی و سنتی برگزار می ش که قدمت بعضی از این روضه خوانی‌ها به بیش از ۲۰۰ سال می‌رسد که در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای صیانت از جان عزاداران حسینی، هزینه این مجالس در مجموع مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند و بقیه این مبلغ یعنی ۱۹۵ میلیون تومان به صورت انفرادی و با حضور خیران یا واریز به حساب‌های ستاد دیه استان بوده است.

مشارکت هیئات یزد در امر آزادی زندانیان در کنار برگزاری مراسم عزاداری

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان یزد نیز در این نشست از همکاری این سازمان با ستاد دیه استان در ایام ماه محرم برای اجرای هرچه بهتراین پویش خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته مردم این استان ثابت کردند که در این ایم در کنار عزاداری بی نظیرشان، دستگیر افراد ضعیف جامعه به ویژه مددجویان جرایم غیرعمد بوده‌اند.

حجت الاسلام خلیل سلطانی عنوان کرد: با جلسات متعددی با روحانیون و وعاظ که در این ایام در مجالس برای ایراد سخنرانی حضور خواهند یافت، به پرداختن به موضوع این پویش تاکید خواهد شد.

وی گفت: در تلاشیم تا با برنامه ریزی دقیق، امسال نیز برای دومین سال متوالی این پویش را اجرا تا در کنار عزاداری با شکوه مردم این استان شاهد مشارکت در امر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد باشیم.

اخبار مرتبط

آشنایی زندانیان با آموزه‌های دفاع مقدس

تجمع هیئت های مذهبی ایلام در روزهای تاسوعا و عاشورا لغو شد

نمایندگان یزد متحد باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha