کاردار انگلیس به وزارت خارجه احضار شد

کاردار انگلیس به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش سراج24 به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، بعد از ظهر امروز کاردار بریتانیا در تهران در نبود سفیر این کشور در اعتراض به اتهامات وزیر خارجه کشور متبوعش علیه ایران از سوی رئیس اداره سوم غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این ملاقات، رئیس اداره سوم غرب اروپا ضمن ابراز تأسف از اتهام بی‌پایه و اساس وزیر خارجه بریتانیا تأکید کرد، این اظهارات شتابزده، متناقض و بدون سند و مدرک مردود بوده و قویاً محکوم است.

رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه افزود: این نخستین اتهام شتابزده و بدون دلیل و مدرک بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه این کشور در گذشته نیز در مواردی ایران را متهم به اقداماتی کرده که هرگز ثابت نشده و تاکنون سندی و مدرکی در تأیید آنها ارائه نگردیده است.

رئیس اداره سوم غرب اروپا ادامه داد: ایران همواره خلیج فارس را آبراهی امن برای عبور بی‌ضرر کشتی‌ها دانسته و برای تثبیت و تحکیم امنیت در آن کوشیده است.

وی افزود: منبع بی‌ثباتی در خلیج فارس نه ایران که حضور ناوها و نیروهای نظامی‌کشورهای فرا منطقه است.

رئیس اداره سوم غرب اروپا در پایان، ضمن هشدار در خصوص هرگونه ماجراجویی رژیم اشغالگر قدس یا دیگران، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را دفاع از خود و پاسخ قاطع، به هنگام و متناسب به هر ماجراجویی دانست.

کاردار قول داد مراتب را در اسرع وقت به لندن منعکس کند.

اخبار مرتبط

پاسخ سختی به هرگونه تحرک رژیم صهیونیستی علیه ایران خواهیم داد

امروز جبهه‌های مقاومت یک قدرت قابل محاسبه و تاثیرگذار هستند

آقای پمپئو عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر!

0 نظر

ارسال نظر

capcha