نشان فداکاری ارتش به شهید «رضایی» تعلق گرفت

نشان فداکاری ارتش به شهید «رضایی» تعلق گرفت

به گزارش سراج24، برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید، «علیرضا رضایی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید علیرضا رضایی در روز سیزدهم مهر ۱۳۲۴ در اصفهان دیده به جهان گشود. پس از اتمام تحصیلات دوره راهنمایی به استخدام مرکز آموزش درجه‌داری ارتش درآمد و پس از طی دوره‌های مختلف، در دهلران خدمت خود را آغاز کرد.

وی هم‌زمان در کنار خدمت در ارتش ادامه تحصیل داد و پس اخذ مدرک دیپلم، در آزمون دانشکده افسری پذیرفته و مشغول به تحصیل شد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده به مرکز آموزش توپخانه اصفهان منتقل شد تا دوره مقدماتی توپخانه را طی کند.

شهید رضایی پس از آن به گروه ۴۴ توپخانه منتقل شد. با شروع جنگ تحمیلی، به جبهه غرب رفت و در منطقه سرپل ذهاب مشغول خدمت و مقابله به ارتش رژیم بعث عراق شد. سرانجام در روز بیستم مهر ۱۳۵۹ بر اثر اصابت گلوله خمپاره دشمن در منطقه سرپل ذهاب به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

ارتش اسرائیل به ظن فرار فردی به لبنان به سمت مرزهای شمالی، منور شلیک کرد

نشان فداکاری به شهید «اصغر باناندرگاه» تعلق گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha