سازش و لبخند با استکبار فایده ندارد

سازش و لبخند با استکبار فایده ندارد

به گزارش سراج24، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی پیش ازظهر دوشنبه در ستاد برنامه‌های ماه محرم با بیان اینکه ظالمان هیچ زبانی را جز قیام نمی‌پذیرند، قیام امام حسین (ع) را بهترین راهکار برای مبارزه با ظلم دانست و گفت: از این رو ظالمان همواره نسبت به مجالس امام حسین (ع) و زیارت قبر شریفش حساسیت داشته‌اند.

وی با اظهار اینکه انقلاب اسلامی نیز از الگوی عاشورایی، عدم سازش و مبارزه با استکبار بهره گرفته است، افزود: طی چهار دهه گذشته هر جا که به سمت راهکار سازش و عدم اقدام رفتیم، دشمنان جلی تر شده است و تجربه دولت دوازدهم نشان داد که کنارآمدن و مذاکره با ظالم جواب نمی‌دهد.

وی با عنوان اینکه برخی‌های اعتقاد داشتند آب خوردن مردم با برجام می‌شود، امروز شاهد هستیم که در برخی مناطق شاهد مشکل آب هستیم، گفت: سازش و لبخند با استکبار اثر و فایده‌ای ندارد و باید بیاموزیم راهکار، راه امام حسین (ع) است و باید این راه را جدی گیریم و جانانه برای احیای شعار قدم در راه بگذاریم.

امام جمعه ساری تحریف و بدعت را از جمله آفت ها برشمرد و گفت: از حریم زلال عاشورا باید دفاع کنیم.

وی منحصرکردن برنامه‌های محرم به بعد عاطفی را نامناسب دانست و گفت: باید به ابعاد عاطفی و سخنرانی در مجالس توجه شود و هیئات با جریاناتی که به جدایی دین از سیاست دامن می‌زنند، مقابله کنند زیرا این تفکرات خطرناک است.

وی گفت: بزرگترین خطر این است که بی تفاوت بودن نسبت به دشمنان و آمریکا را ترویج دهیم از این رو به مجالس امام حسین (ع) انقلابی، سیاسی و ولایی نیاز داریم.

آیت الله لائینی استفاده از زبان هنر، شعر آئینی و تعزیه را برای ترویج فرهنگ عاشورایی را لازم دانست.

اخبار مرتبط

الهام از تجارب دفاع مقدس، نقشه‌های دشمنان را به شکست مبدل خواهد کرد

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha