عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

به گزارش سراج24، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، احسان آنقی اظهار کرد: در پی شکایت شهروندی مبنی بر اخاذی و تهدید وی از سوی فردی ناشناس در شبکه تلگرام و هتک حیثیتش در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که فرد مورد نظر با تهدید شاکی، اقدام به انتشار تصاویر شخصی او و دیگر اعضای خانواده اش در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، فرد مذکور در استانی دیگر شناسایی و با اخذ نیابت قضائی دستگیر و به این پلیس منتقل شد.

آنقی تصریح کرد: این فرد در بازجویی‌های فنی پلیس اذعان کرد که از مدتها قبل با شاکی ارتباط داشته و به دلیل داشتن اختلافات مالی قدیمی، با تهدید و انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی، قصد اخاذی و هتک حیثیت او را داشته است.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان با اشاره به معرفی متهم پس از تکمیل تحقیقات و تشکیل پرونده برای برخورد قانونی به دستگاه قضائی، بیان کرد: از آنجا که حفظ امنیت و محافظت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی بسیار مشکل است، کاربران این فضا همواره باید به پیام‌های ناشناسی که از شبکه‌های اجتماعی در محیط سایبری دریافت می‌کنند، پاسخ ندهند تا افراد سودجو هرگز نتوانند با دسترسی به اطلاعات حیاتی و مهم زندگی آنان به اهداف شوم خود دست یابند.

اخبار مرتبط

فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

ویدئو/جاماندگان زوارحسینی در استان ایلام

دبیر ستاد مرکزی اربعین: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha