مرمت نمای قدیمی‌ترین مسجد شهر تهران آغاز شد

مرمت نمای قدیمی‌ترین مسجد شهر تهران آغاز شد

به گزارش سراج24، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران با بیان این خبر گفت: بهسازی مسجد بقیه الله دولاب که قدیمی‌ترین مسجد شهر تهران و یک اثر فرهنگی تاریخی به شمار می‌آید به عنوان یکی از پروژه‌های توسعه محلی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و تمامی مراحل اجرایی آن با هماهنگی و تأیید کارشناسان میراث فرهنگی به انجام می‌رسد.

مصطفی پور به آغاز عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی این اثر تاریخی با تاکید بر حفظ هویت تاریخی و معماری ایرانی اسلامی آن اشاره کرد و افزود: چیدمان نمای آجری دیواره مسجد با مساحتی بالغ بر ۲۵۰ مترمربع براساس سبک معماری دوره زمانی این اثر تاریخی در حال اجراست.

وی عملیات استحکام بنا و احداث اماکن رفاهی در قالب ۵ چشمه سرویس بهداشتی که یک مورد آن به توان یابان اختصاص دارد را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این پروژه توسعه محلی برشمرد.

شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی که نشانگر هویت شهر هستند یادآور شد: مسجد بقیه الله دولاب به عنوان یک اثر میراثی مورد توجه است و احیای ماذنه، بهسازی محوطه پیرامونی و محورهای منتهی به این محل از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد شد تا موقعیت این محل معنوی بهتر از پیش شود.

اخبار مرتبط

افزایش گشت‌های شهرداری برای کمک به افراد در معرض آسیب/آماده سازی ظرفیت گرمخانه‌ها

شهروندان تهرانی قربانی کشمکش ۱۸ دستگاه متولی آلودگی هوا

۲۲۵ مسجد تهران مجری واکسیناسیون شدند +اسامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha