برنامه های محرم در سواحل مازندران اجرا می شود

برنامه های محرم در سواحل مازندران اجرا می شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام ناصر شکریان صبح دوشنبه در کارگروه برگزاری مراسم ماه محرم با اشاره به اینکه محرم و صفر سبب احیای اسلام شده است، افزود: انقلاب اسلامی نیز مدیون محرم و صفر است و باید نسبت به برپایی باشکوه آئین‌های محرم اقدام کنیم.

وی به تقدیر مقام معظم رهبری از هیئت‌های مذهبی در برپایی آئین‌های ماه محرم سال قبل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) با رعایت مسائل بهداشتی باید امسال انجام شود.

وی با عنوان اینکه برای جلوگیری از تحریف و فراموشی آئین‌های عزاداری، از تهیه و ارسال شیوه نامه‌ای برای برپایی آئین‌های مذهبی ماه محرم خبر داد و افزود: امیدوارم امسال ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت باشکوه برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران فضاسازی مناسب در سطح شهر و روستاها را برای آئین‌های محرم الزامی دانست و گفت: همچنین پویشی با عنوان ایران سیاهپوش راه اندازی شده است.

حجت الاسلام شکریان همچنین به پویش نذرپرچم اشاره کردواز مؤمنان خواست تا پرچم‌های ماه محرم را به عشق و نیت امام حسین (ع) را نذر کنند.

وی با تاکید براینکه اولویت برپایی مراسم‌های عزاداری در فضای باز خواهد بود از ورزش و جوانان خواست تا سالن‌های ورزشی و حیاط مدارس را برای اجرای برنامه‌ها در اختیار هیئات مذهبی قرار دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران یادآور شد: همچنین امسال تعدادی هیئات مذهبی در سواحل به اجرای برنامه‌های مذهبی می‌پردازند و انتظار داریم در ادارات با رعایت مسائل بهداشتی یک روز به اجرای برنامه‌های عاشورایی پرداخته شود.

وی گردهمایی مبلغان تبلیغ، نمایشگاه عاشورایی، همایش جوانان و بانوان عاشورایی، روضه‌های خانگی، گردهمایی توجیهی هیئت امنای مساجد و حسینیه ها را از جمله برنامه‌های ویژه ماه محرم ذکر کرد.

حجت الاسلام شکریان، برپایی سوگواره عاشورایی واعزام مبلغ را از دیگر برنامه‌ها برای برپایی آئین‌های باشکوه ماه محرم در استان ذکر کرد و گفت: اطعام دهی در ماه محرم نیز به صورت بیرون بر و بهداشتی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha