ساماندهی فضای مجازی واجب است

ساماندهی فضای مجازی واجب است

به گزارش سراج24، ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اینکه طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در واقع از آسیب‌های این فضا صیانت می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزه اکثر فعالیت‌ها به صورت مجازی انجام می‌شود باید به سمت قانون‌مند کردن این فضا و همچنین راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات پیش برویم.

وی افزود: قمار، تبادل اطلاعات سری از کشورها، نفوذ داعش، خرید و فروش سلاح‌های گرم و سرد و مواد مخدر به راحتی از طریق فضای مجازی انجام و باعث می‌شود که برای حفظ چنین آسیب‌هایی از فرزندانمان، فضای اینترنت را ساماندهی شود.

محدود کردن اینترنت و جایگزینی ماهواره

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطر نشان کرد: در همه کشورهای دنیا استفاده از فضای اینترنت ضوابط و قوانینی دارد و در واقع مانند راهنمایی و رانندگی نیاز به نظم و قانون دارد تا پول، زندگی و آبرو مردم در فضای مجازی صیانت شود.

وی با بیان اینکه محدود و مسدود کردن اینترنت مطرح نشده، گفت: اگر اینترنت را محدود کنند، ماهواره جایگزین آن هست و آن‌را نمی‌توانند محدود کنند، بنابراین باید ساماندهی به نحوه صحیح صورت گیرد تا کسب و کارها آسیب نبیند و امروزه در مجلس تنها پیرامون نحوه بررسی این طرح تصمیم گرفته شده و همچنان کارشناسی بندهای آن زمان‌بر است.

تفریح جوانان در فضای مجازی

ابوترابی معتقد است که فضای مجازی برای جوانان تفریح شده و باید اوقات فراغت سالم را برای آنها جایگزین و پررنگ کنیم تا درگیر آسیب‌های فضای مجازی نشوند. از این رو ساماندهی فضای مجازی واجب است و برای هرچیزی از جمله فضای مجازی باید قانون داشته باشیم که در صورت بروز مشکل بتوان آن را قانونی حل کرد.

وی ادامه داد: حتی آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات گفته است که گوشی موبایل و فضای مجازی را به آسانی در اختیار فرزندانش قرار نمی‌دهد و این یک واقعیت تلخ است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطر نشان کرد: در خصوص پیش نویسی این طرح نگرانی وجود ندارد و مسدود کردن و فیلترینگ اتفاق نمی‌افتد زیرا وظیفه کمیسیون مشترک همین است که این طرح را بازنویسی و کارشناسی و موضوع جایگزینی را رفع کند تا کسب و کارها آسیب نبیند.

اخبار مرتبط

فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

احیای فوق العاده ویژه معلمان با دستور شخص رئیس جمهور و پیگیری مجلس

ویدئو/جاماندگان زوارحسینی در استان ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha