فعالیت در حوزه حجاب باید اقناعی باشد

فعالیت در حوزه حجاب باید اقناعی باشد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر یک شنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه، بر اهتمام ویژه نسبت به این موضوع تأکید کرد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه کم‌توجهی به این مهم آسیب‌ها و پیامدهای منفی متعددی دارد، گفت: وضعیت حجاب و عفاف در کشور، مناسب نظام و جامعه اسلامی نیست و انتظار می‌رود نهادهای متولی و دغدغه مندان نسبت به دین در این زمینه فعالیت‌های بیشتری داشته باشند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی با تأکید بر اینکه اولویت فعالیت‌های مرتبط با مقوله حجاب و عفاف باید ایجابی و اقناعی باشد، تصریح کرد: در این راستا باید به‌صورت ویژه در دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش کار و فعالیت کرده و مباحث اقناعی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه نقش اصناف و بازار و فرآیند تولید و عرضه پوشاک در این زمینه بسیار تأثیرگذار است، باید با فعالیت بیشتر سازمان صنعت، معدن و تجارت، روند عرضه پوشاک منطبق با حجاب و عفاف اسلامی بهبود یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با تأکید بر اینکه باید همه مجموعه‌ها دست‌به‌دست هم داده و برای بهبود وضعیت موجود تلاش کنیم، اظهار کرد: وقتی بازار انباشته از کالاهای نامناسب باشد و در عوض پوشاک اسلامی ایرانی به‌سختی در مغازه‌ها یافت شود، امربه‌معروف و نهی از منکر نمی‌تواند رافع مشکل بدحجابی باشد زیرا بازار تنها همین‌گونه اجناس را ارائه می‌دهد.

امام جمعه بجنورد گفت: باید سازمان صمت پای‌کار آمده و با ارائه تسهیلات و مشوق‌های بیشتر، از تولیدکنندگان کالاهای مناسب اسلامی حمایت کند تا عرضه و فروش البسه مناسب اسلامی در بازار افزایش یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی بیان کرد: دشمن از طریق پوشش در پی نفوذ در جامعه اسلامی و سپس سست کردن اعتقادات و ارزش‌های دینی است؛ ازاین‌رو باید همه خانواده‌ها و متولیان هوشیار بوده و اجازه ندهند دشمن در اجرای توطئه نرم خود موفق شود.

وی در انتها گفت: در این میان ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در گام نخست در راستای دفاع از ناموس جامعه و حمایت از جوانان فعالیت می‌کند تا خدای‌ناکرده گرفتار گناه و معصیت نشده و از بهشت محروم نشوند؛ ازاین‌رو لازم است نهادهای مختلف با همکاری و هم‌افزایی با این ستاد، زمینه را برای اجرای بهتر برنامه‌ها و بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه فراهم کنند.

اخبار مرتبط

دوره حلقه‌های میانی جهاد تبیین در فضای مجازی

تولید تلاوت‌های تصویری قاریان از خراسان شمالی آغاز شد

نماز جمعه در تمام شهرهای خراسان شمالی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha