بانک اسناد و کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در بوشهر ایجاد می‌شود

بانک اسناد و کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در بوشهر ایجاد می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام یوسف جمالی اظهار داشت: سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تدوین می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: جمع‌آوری عکس، فیلم، سند تاریخی مربوط به انقلاب اسلامی در استان بوشهر یکی از موارد بانک اسناد استان است.

وی تصریح کرد: مردم ولایت‌مدار بوشهر در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی همراهی قابل‌توجهی داشته‌اند و این استان در عرصه‌های گوناگون دارای چهره‌های مطرح بین‌المللی دارد.

جمالی افزود: وجود علمای بزرگ دینی، مبارزاتی و انقلابی از ویژگی‌های استان بوشهر است و این استان در طول تاریخ مبارزاتی دارد که برابر متجاوزان، مستکبران و استعمارگران ایستاده که شهید رئیسعلی دلواری، شیخ ابوتراب عاشوری و علامه بلادی از آن جمله است.

وی با اشاره به سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل اظهار داشت: ۱۲ مرداد ماه سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی است و این شورا تاکنون کارنامه درخشانی از خود به ثبت رسانده است.

برگزاری ۱۸ برنامه توسط شورای هماهنگی تبلیغات

جمالی از برگزاری بیش از ۱۸ برنامه در طول سال توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برخی از فعالیت‌های این نهاد ملی و بعضی مراسم هم استانی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر بابیان اینکه ویروس کرونا، مراسم و برنامه‌های ملی و انقلابی را مانند بسیاری از امور دیگر تحت‌الشعاع قرار داده است تصریح کرد: مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در شرایط کرونایی با استفاده از ظرفیت‌های مختلف در شرایط کرونایی بیشتر از دوران قبل برنامه اجرا کرده است.

جمالی با قدردانی از همکاری و تعامل اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها در آگاهی جامعه در مناسبت‌های مختلف خاطرنشان کرد: محور فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضد استکبار و ضد استعماری است.

وی تصریح کرد: از هم استانی‌های عزیز دعوت می‌شود سندهای خود شامل عکس و فیلم را برای نگهداری مناسب و دائمی تحویل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان بوشهر دهند.

جمع‌آوری اسناد

جمالی بیان کرد: سندهای مرتبط با انقلاب بخشی از میراث تاریخی استان بوشهر به‌حساب می‌آیند که باید برای حفاظت از آنها تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی ادامه داد: برخی از سندهای تاریخی به واسطه نگهداری نامناسب در منزل از بین می‌رود به همین دلیل تلاش شده این سندها به صورت منظم جمع‌آوری و از سوی دانشجویان و محققان مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر بابیان اینکه یک سری کتاب تأمین شده ولی هنوز برای راه‌اندازی کتابخانه ناکافی است خاطرنشان کرد: در استان بوشهر برای راه‌اندازی کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی تلاش‌های خوبی صورت گرفته و امید است این مهم به زودی محقق شود.

اخبار مرتبط

آیت الله رئیسی دستور افتتاح ۲ پروژه را در بوشهر صادر کرد

گره‌گشایی دولت سیزدهم ازپروژه‌۱۹ساله/کتابخانه مرکزی درمرحله تجهیز

گروه جهادی که دست 50 خانواده بوشهری را گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha