تقدیر از اقدام مجلس انقلابی جهت طرح صیانت از کاربران فضای مجازی

تقدیر از اقدام مجلس انقلابی جهت طرح صیانت از کاربران فضای مجازی

به گزارش سراج24، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان قم بیانیه مهمی را در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام خطاب به مالک اشتر:
" اگر مردم بر تو سو ظن پیدا کردند، دلیل کار خود را به آنان بگو و از بدگمانی شأن کم کن. "

محضر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
پس از انتشار خبر موافقت مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، علاوه بر اعلام نظر عده‌ای از دلسوزان و نخبگان انقلابی در فضای مجازی، با موج سواری عناصر معلوم الحال در شبکه‌های بیگانه در خارج از کشور و دنباله‌های آنها در داخل، موجی از نگرانی به همراه سوالات و ابهامات در بین توده‌های مردم ایجاد شد.

اول اینکه فضای مجازی در همه کشورهای دنیا صاحب قانون و ضابطه مشخص می‌باشد و در کشور ما تاکنون قانون مدونی نداشته و بسیاری از حقوق در این بی قانونی‌ها پایمال شده و عده زیادی از سوداگران از آب گل آلود فضای مجازی، ماهی خود را صید می‌کردند که در این بین، امر مجلس قابل تقدیر و سپاسگزاری است؛ منتهی در کنار اهمیت قانونگذاری در فضای مجازی، به نظر می‌رسد اولین اقدام، شفاف سازی همه جانبه طرح از جانب مجریان آن است. باید هم در رسانه ملی و هم در جمع نخبگانی، تمام ظرفیت‌ها را برای تمامی سطوح اجتماعی شفاف کرد و با تبیین صحیح موضوع و اقناع مخاطبین، نگرانی‌های فراوان ایجاد شده را رفع کرد.

دوم اینکه هرچند مجلس محترم با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران طبق اصل ۸۵ این امکان را فراهم آورده که از نظر مردم و کارشناسان در این طرح نهایت استفاده برده شود اما عده‌ای که با رانت در فضای مجازی ایجاد انحصار کرده‌اند و یا به صورت غیر قانونی از مردم کاسبی می‌کردند و حتی عده‌ای که با شفافیت در فضای مجازی مشکل دارند و مخالفین خارجی که این فضا را به محلی برای تزریق یاس و ناامیدی مبدل کردند و یا عده‌ای از مخالفین داخل که در راستای منافع غیر قانونی و کذایی شأن موج سواری اجتماعی را بر بستر رسانه‌های رها شده، تنها راه حفاظت از منافع خود می‌دانند و خیانت‌های خود به کشور را در این فضا ساماندهی می‌کردند، مترصد به وجود آمدن فضایی هستند که با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم و بی تدبیری و بی مسئولیتی و وادادگی مسئولین دولتی کی طی ۸ سال اخیر با همین خلأ های قانونی بر گرده مردم سوار بودند و موارد از این دست، ضرورت تبیین طرح را در رسانه ملی برای عموم مردم عزیز و شفاف سازی آن را برای اقناع مخاطبین، بیش از پیش روشن می‌سازد.

ما دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های استان قم، مجدداً ضمن تقدیر و تشکر از اقدام شایسته مجلس انقلابی جهت حفاظت و صیانت از کاربران فضای مجازی، درخواست داریم تا ابعاد و بند بند این طرح را در حین بررسی، به صورت کاملاً شفاف برای مردم تبیین فرمائید و به شایعات و ابهامات موجود در فضای مجازی که به نگرانی مردم دامن می‌زند، خاتمه دهید.

جامعه انقلابی دانشگاهی و نخبگانی هم آمادگی دارد تا در این خصوص با برگزاری کرسی‌های نقد و نظریه پردازی و نشست‌های تبیینی، پاسخگوی شبهات و ابهامات وارده باشد.

در پایان از محضر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی هم تقاضا داریم شرایط پوشش خبری زنده گفتگوهای کمیسیون ویژه را جهت آگاهی کامل مردم از مباحث مطرح شده، فراهم نمایند.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان قم

اخبار مرتبط

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی فرهنگ و تمدن کشور

استقرار 210 گروه بسیجی جهت مقابله با کرونا در شمال غرب شیراز

حضور هدفمند پلیس در فضای مجازی ضروری است

1 نظر

ارسال نظر

capcha