منتظری: در طرح حمایت از کاربران فضای مجازی اصلاً بحث فیلترینگ مطرح نیست

منتظری: در طرح حمایت از کاربران فضای مجازی اصلاً بحث فیلترینگ مطرح نیست

به گزارش سراج24؛غلامرضا منتظری نماینده گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: برخلاف آنچه در فضای عمومی کشور مطرح  شده این طرح به تصویب نرسیده بلکه به نحوه بررسی آن مشخص شده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه پذیرفتند تا این طرح در قالب اصل 85 قانون اساسی و در یک کمیسیون مشترک مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این طرح در فضایی کاملاً تخصصی و با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران و ذی‌نفعان در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد و حال آنکه اگر بنا بود طرح در صحن مجلس بررسی شود هم یک زمان طولانی سپری می‌شد و هم آنکه صاحب‌نظران و کارشناسان امکان طرح نظرات و پیشنهادات خود را در این باره در صحن مجلس نداشتند. 

منتظری خاطرنشان کرد: پس بنابراین بررسی این طرح در کمیسیون مشترک در یک فضای تخصصی و کاملاً کارشناسی انجام خواهد شد و صاحب‌نظران می‌توانند نظرات خود را به کمیسیون مشترک ارائه کنند.

وی افزود:‌ از سوی دیگر آنچه در این کمیسیون مصوب می‌شود به عنوان یک قانون آزمایشی اجرا خواهد شد و قانون دائمی با رفع اشکلات قانون آزمایشی در صحن مجلس به تصویب خواهد رسید و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این طرح به هیچ عنوان بحث فیلترینگ مطرح نشده و ما حتی به دنبال آن هستیم تا سایت‌هایی که فیلتر شده‌اند امکان استفاده قانونی از آنها فراهم شود.

منتظری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر این نکته تأکید داشته‌اند که فضای مجازی نباید یله و رها باشد و باید هرچه زودترنسبت به قانونمند کردن آن اقدام کرد.

وی افزود: هیچ کسب و کاری در طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی تعطیل نخواهد شد و ما در ماده 14 این طرح ضمن رونق کسب و کار بحث حمایت از این بخش و به طور خاص شرکت‌های دانش‌بنیان را پیش‌بینی کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha