‌رئیس دادگستری استان خوزستان:

عوامل تجزیه‌طلب و معاند ‌از اعتراضات به حق مردم خوزستان سوء‌استفاده کردند

عوامل تجزیه‌طلب و معاند ‌از اعتراضات به حق مردم خوزستان سوء‌استفاده کردند

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین صادق مرادی ‌با حضور در شهر الهایی ‌به فعالیت‌های اجرایی و عمرانی صورت گرفته از سوی گروه‌های جهادی در مناطق مختلف از جمله روستا‌های شهر ال‌هایی اشاره کرد و اظهار داشت: این گروه‌های جهادی چشم و گوش مسئولان به خصوص دستگاه قضائی هستند و از آنجایی که در جریان اعتراضات، تعدادی از معترضان در این منطقه (شهر الهایی) بازداشت شدند، این افراد با توصیه و شهادت مسئولان گروه جهادی مستقر در روستا‌های الهایی، آزاد شدند.

وی بیان داشت: در همین حال رسیدگی و برخورد با عوامل تجزیه‌طلب و معاند که تلاش داشتند از اعتراضات بحق مردم سوء استفاده کنند نیز با جدیت انجام خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه از جهادکشاورزی باید آموزش‌های لازم را به کشاورزان ارائه کند گفت: شلتوک کاری از جمله کشت‌هایی است که منابع آبی زیادی را نیاز دارد در صورتی که خشکه کاری می‌تواند در کاهش مصرف آب تاثیرگذار باشد.

رئیس کل دادگستری خوزستان یادآورشد: با رهاسازی آب از سدها، بخشی از منابع ذخیره شده ویژه پاییز نیز مورد استفاده قرار گرفته است؛ با این وجود طی روز‌های آینده آب به نخلستان‌های منطقه ال‌هایی خواهد رسید.

مرادی در خصوص بهبود وضعیت آب شرب شهر الهایی بیان داشت: در این رابطه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منابع اعتباری بسیار خوبی را پیش بینی کرده است و با همکاری دولت تلاش‌ها برای پایداری هرچه بیشتر آب شرب منطقه ادامه دارد.

وی بیان داشت: در این زمینه نیز، شرکت آب و فاضلاب خوزستان قول داده طی برنامه زمان‌بندی شده، وضعیت آب شرب منطقه ال‌هایی را بهبود بخشد.

در جریان این دیدار اهالی منطقه ال‌هایی از اقدامات دستگاه قضایی به منظور آزادی فوری معترضین و همچنین پرداخت مطالبات مردم در زمینه خسارات سیل سال 98 قدردانی کردند.

گفتنی است، در پی دستور ریاست قوه قضاییه به رئیس کل دادگستری خوزستان مبنی بر فراهم شدن هر چه سریع‌تر زمینه آزادی کسانی که در جریان اتفاقات روز‌های اخیر صرفاً به خاطر اعتراض تحت نظر قرار گرفته‌اند، رئیس کل دادگستری استان خوزستان بلافاصله به بررسی پرونده‌های بازداشت‌شدگان پرداخت و دستورات لازم را برای آزادی این دست از معترضین صادر کرد.

در همین زمینه تعدادی از معترضین در چند روز گذشته آزاد شده‌اند.

اخبار مرتبط

نباید مقابل تخلفات در تخصیص بودجه کوتاه بیاییم

حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند

مردم خوزستان تا عید غدیر از آب پروژه غدیر بهره‌مند خواهند شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha