تبیین مفاهیم ولایت و مهدویت هدف نهایی واقعه غدیر است

تبیین مفاهیم ولایت و مهدویت هدف نهایی واقعه غدیر است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قادری صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خطبه غدیر باید به یک بیعت همگانی برای تجدید پیمان دوباره با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بشود.

وی بیان کرد: جشن‌های غدیر باید به گونه‌ای برنامه ریزی و اجرا شوند که شرکت کنندگان در آنها در پایان به این نتیجه برسند که «ای امام زمان! اجداد ما با جد شما، امیرالمومنین، بیعت کردند و امروز هم روز بیعت ما با شما است و ما با اهل بیت خود، با مال، جان و همه وجود خود با شما بیعت می‌کنیم و همه وجودمان در اختیار ولایت است» که با وقوع این اتفاق کلمه توحید و توحید کلمه محقق می‌شود.

خصوصیات جشن غدیر موفق

سرپرست معاونت فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: در خطبه بلندی که حضرت رسول در حادثه غدیر ایراد فرمودند ۲۳ بار با ۲۳ صفت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خوانده شده و در سه بند به صورت ویژه به مسئله مهدویت پرداخته شده است.

وی با طرح این پرسش که مفاهیمی مثل انتظار، ولایت و مهدویت کجای برنامه‌های ما برای گرامیداشت غدیر قرار دارند؟ اضافه کرد: جشن غدیری موفق است که به امام زمان ختم بشود و مردم در انتهای آن جشن، در خلوت خود با حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به عنوان امام زمان خود بیعت کنند.

حجت‌الاسلام قادری بیان داشت: ولایت شاه کلیدی است که قرار است هدف اصلی تشکیل حکومت اسلامی را محقق کند و هدف اصلی تمام این مجاهدت‌های فردی و اجتماعی، تشکیل حکومت اسلامی حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

وی ادامه داد: روزه گرفتن در عید غدیر، اطعام غدیر، پوشیدن لباس نو، آذین‌بندی خانه و محله، برگزاری جشن‌های باشکوه و همه کارهای دیگری که انجام می‌شود، ابزاری برای رسیدن به هدف غدیر هستند.

ولایت فقط مربوط به روز غدیر نیست

سرپرست معاونت فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: همه اینها ابزاری هستند که ما برسیم به اینجا که روز عید غدیر، روز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است و در این روز، مؤمنان باید اتصال و ارتباط قوی‌تری با وجود مبارک امام زمان برقرار کنند.

وی افزود: در مراسم غدیر منتهای چیزی که به مخاطب القا می‌شود به اینجا می‌رسد که امیرالمومنین علی علیه‌السلام توسط وجود ذی جود پیامبر به عنوان ولی و سرپرست مؤمنین انتخاب می‌شود و حادثه غدیر را تا همین جا خاتمه می‌دهیم و حتی به بیعت چند روز بعد از این واقعه که مردم بعد از این خطبه به دستور رسول خدا ماندند و با امیرالمومنین بیعت کردند، نمی‌رسیم، در صورتی که ولایت یک امری است که استمرار دارد و فقط مربوط به روز غدیر تنها نیست.

سرپرست معاونت فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: خطبه غدیر قرار بود یک نهر جاری باشد که همه ما را متصل به امام زمان، حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بکند.

اخبار مرتبط

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

اهداء ۵۰۰سری جهیزیه به زوجین تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان

طرح یاوران ولایت به صورت مجازی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha