هشتمین جشنواره شعر غدیر برگزیدگان خود را شناخت

هشتمین جشنواره شعر غدیر برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش سراج24، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: هشتمین جشنواره شعر غدیر در حالی کار خود را به پایان می‌برد که یکی از اهداف ایجاد این جشنواره شعر ایجاد دبیرخانه دائمی در استان فارس است.

وی اضافه کرد: این جشنواره فعالیت خود را از اردیبهشت ماه امسال آغاز کرده و نهادهای مختلفی نظیر بنیاد غدیر و بسیج هنرمندان و رسانه‌ها با این جشنواره همکاری مستمری داشتند.

او ادامه داد: استان فارس به واسطه پیشینه ادبی که دارد یکی از استان‌های سرآمد در حوزه ادبیات بوده از این رو این استان می‌تواند بهترین استان برای برگزاری جشنواره‌های شعر ادبی و مذهبی باشد.

نمازی تاکید کرد: پتانسیل موجود در استان فارس می‌تواند عاملی برای برگزاری جشنواره‌های شعر عاشورایی باشد از این رو می‌طلبد که دستگاه‌های مختلفی با همکاری حوزه هنری استان فارس زمینه برگزاری جشنواره‌های بین المللی شعر عاشورایی را فراهم کند.

حضور ۴٠١ شاعر در هشتمین جشنواره شعر غدیر

دبیر علمی جشنواره شعر غدیر گفت: ۴۰۱ شاعر ملی و بین‌المللی در جشنواره شعر غدیر حضور داشتند و در حوزه‌های مختلفی نظیر شعر کلاسیک و شعر نو شعر کودک و نوجوان و تصنیف و ترانه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

علی کوهمال جهرمی در ادامه بیان کرد: خانم‌ها هم در این جشنواره حضور پررنگی داشتند و ۱۶۸ شاعره زن در هشتمین جشنواره شعر غدیر آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

وی افزود: استان فارس جایگاه ویژه‌ای در شعر و ادبیات فارسی دارد از این رو می‌طلبد که دبیرخانه دائمی جشنواره شعر غدیر در استان فارس ایجاد شده تا بتوانیم نقش پررنگی در اغنا بخشی به شعر غدیر داشت.

اخبار مرتبط

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

آیت الله علوی گرگانی: اشعار با مضامین عالی در دل مردم می نشیند

پوستر چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha