ارسال۳۰۰ تانکر آب توسط سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان به خوزستان

ارسال۳۰۰ تانکر آب توسط سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان به خوزستان

به گزارش سراج24 به نقل از سپاه نیوز؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه ارسال ۳۰۰ تانکر آب توسط سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان به خوزستان با تبریک عید سعید غدیر اظهار داشت: همانطور که مردم مستحضر هستند در سال آبی گذشته ۵۳ درصد کاهش نزولات جمعی در سطح کشور داشته‌ایم و بسیاری از مناطق دچار کم‌آبی شده‌اند؛ این وضعیت در استان خوزستان با توجه به شرایط آب و هوا بیش‌تر بروز کرد و مشکلاتی برای مردم پیش آمد.

وی ادامه داد: از همان لحظه اول، سپاه و بسیج در سراسر کشور فعال شدند و یک برنامه قوی و منسجم برای کمک به حل مشکلات آب آشامیدنی در خوزستان آغاز کردند، در بخش انتقال و تکمیل خطوط انتقال آب، ۷۰۲ روستا در حال تکمیل است و همچنین اعزام تانکرهای سیار که بتوانند از مخازن آب‌گیری کنند و در مناطق و روستاها آبرسانی کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: بخش دیگر، جمع‌آوری کمک‌های مردم در جهت تدارک تانکرهای آب کوچک برای خانواده‌ها است که امروز در استان اصفهان ۳۰۰ تانکر توسط سپاه جمع‌آوری شده است و به استان خوزستان و بخش‌هایی از استان اصفهان که دچار تنش آبی هستند منتقل می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

سردار سلیمانی توضیح داد: این تانکرها برای استفاده خانواده‌ها است که با تانکرهای سیار روزانه آب‌گیری می‌شوند و مورد استفاده آب شرب و بهداشتی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص خطوط انتقال آب ۷۰۰ روستا گفت: زمانبندی آن‌ها عمدتاً تا پایان سال است ولی برخی از آن‌ها در این مدت به بهره‌برداری خواهد رسید؛ بخشی از آن پروژه غدیر است که در خوزستان توسط سپاه در حال انجام است و بخش‌هایی که از پروژه غدیر برای روستاها انشعاب گرفته می‌شود، مخصوصاً در مناطق جنوب و جنوب غرب استان خوزستان که مشکلات بیشتری دارند.

اخبار مرتبط

توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم استان اصفهان

آغاز هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقتدریم»

تشکیل قرارگاه «راهیان پیشرفت» در بسیج دانشجویی استان اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha