حکم آزادی شیخ زکزاکی صادر شد

حکم آزادی شیخ زکزاکی صادر شد

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری صحرا ریپورتِرز مستقر در شهر نیویورک، یک دادگاه در نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی دبیرکل جنبش اسلامی این کشور (IMN) و همسر وی را از تمام موارد اتهامی تبرئه و حکم آزادی آنها را صادر کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دادگاه عالی ایالتی «کادونا» امروز چهارشنبه این خبر را در حالی اعلام کرد که دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه از ۴ سال گذشته تا کنون به اتهامات واهی در حال محاکمه بوده است.

دادگاه عالی ایالتی «کادونا» امروز با صدور حکمی اعلام کرد که موارد اتهامی توسط دادستان نه مشخص شده و نه اثبات شده اند.

بر اساس اعلام خبرگزاری صحرا ریپورتِرز، وکلای دفاع وی پیشتر تمامی موارد اتهامی علیه علامه زکزاکی و همسر وی را رد کرده بودند.

شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر وی زینت، از زمان رخ داد جنایت زاریا در سال ۲۰۱۵ تا کنون در حبس به سر می برند.

این در حالیست که ساعاتی پیش «سهیلا زکزاکی» دختر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه ابراز امیدواری کرد که در دادگاه امروز علامه، حکم به بی گناهی شیخ صادر شده و وی آزاد شود.

وی در این باره گفته بود: دادگاه عالی کادونا ۲۸ ژوئیه (امروز) را تعیین کرد تا والدین من در دادگاه درباره پرونده خود بدون وکیل دفاع کنند. به نظرم اگر قرار است دادرسی منصفانه و مطابق قانون برگزار شود راهی وجود ندارد که بتوانند به طور قانونی در مورد آزاد نکردن آنها تصمیم بگیرند. البته این نگرانی وجود دارد که آیا این تصمیم دادگاه، مورد احترام مقامات [دولتی و امنیتی] قرار می‌گیرد یا خیر.

به گزارش خبرگزاری مهر، از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

شیخ زکزاکی با انجمن حافظان نهضت اسلامی دیدار کرد

شهید سلیمانی آزادی قدس را نزدیک‌تر کرد

پوتین: توهین به پیامبر اسلام آزادی بیان نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha