رسانه ها فرهنگ غدیر را در جامعه ترویج کنند

رسانه ها فرهنگ غدیر را در جامعه ترویج کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تبریک عید سعید غدیر و دهه امامت و ولایت اظهار کرد: باید تلاش شود فرهنگ غدیر در جامعه ترویج شود، وزن عید غدیر همتراز عاشورا و اربعین حسینی است و باید به گونه‌ای فرهنگ سازی شود که شیعه را با عید غدیر بشناسند.

وی گفت: امید است ما به عنوان شیعیان اهل بیت (ع) برای نشر عید غدیر باید تلاش کنیم و پاسدار ارزش‌های دینی و بحث امامت و ولایت در جهان باشیم.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه زیرساخت مبارزه با تهاجم فرهنگی در نماز جمعه تحقق پیدا می‌کند، گفت: حضور حداکثری مردم در نماز جمعه یکی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده در برابر دشمن است که باید جزو سبک زندگی فرهنگی مردم قرار گیرد.

امام جمعه ایلام بیان کرد: اگر فرهنگ اقامه نماز جمعه در جامعه پیاده شود، منفعت آن برای دنیا و آخرت انسان و جامعه خواهد بود، نماز جمعه تحلیل حاکمیت امامت و ولایت امامت معصوم در جامعه است، نماز جمعه، عبادتی است که بُعد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، پایگاه تقوا و بصیرت و رابطه با خلق با خدا و مردم با همدیگر است.

وی افزود: پنجم مرداد بهانه‌ای برای فرهنگ سازی نماز جمعه است، حضور باید برای بالا رفتن معرفت دینی، حفظ انسجام و وحدت و مقابله با دشمن و کسب توشه برای آخرت در سنگر نماز جمعه حضور پیدا کنیم و انتظار می‌رود اصحاب رسانه به اهمیت نماز جمعه بپردازند که مردم حضور بیشتری در نماز جمعه داشته باشند.

اخبار مرتبط

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

اهداء ۵۰۰سری جهیزیه به زوجین تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان

حجاب ضامن حفظ جایگاه و ارزش زنان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha