برپایی موکب امیرالمومنین (ع) در خمینی‌شهر

برپایی موکب امیرالمومنین (ع) در خمینی‌شهر

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید محمد موسوی عصر روز گذشته در بازدید از موکب امیرالمومنین (ع) که در محله «فروشان» خمینی شهر برپا شده است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سفارش‌های ائمه اطهار در ارتباط با اهمیت غدیر، برپایی موکب برای اشاعه فرهنگ غدیر، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عیدهای دین اسلام کاری ستودنی است.

وی اضافه کرد: این موکب ۱۲ غرفه در ایام عید مبارک و بزرگ غدیر برای ارائه خدمت به شهروندان آماده کرده که در بخش‌های مختلف اعم از پزشکی، پاسخ به احکام شرعی و غرفه کودک و نوجوان، غرفه پاسخ گویی به شبهات و غیره آماده خدمت و فعالیت است.

نشر فرهنگ غدیر و زعامت ولایت مولای متقیان وظیفه محبان اهل بیت است

امام جمعه خمینی شهر با بیان این مطلب که عید غدیر خم عید ولایت و امامت شیعیان است، افزود: در این روز امیرالمومنین (ع) به زعامت جهان اسلام توسط خاتم انبیا (ص) برگزیده شد و وظیفه دوستداران و محبان آن حضرت نشر فرهنگ غدیر و زعامت ولایت مولای متقیان است.

وی برگزاری جشن‌های غدیر برای بزرگداشت این عید عظیم حائز را اهمیت برشمرد و اضافه کرد: در شهرستان خمینی شهر برنامه‌هایی مدنظر است که در ایام جشن ولایت علی ابن ابیطالب (ع) اجرا خواهد شد.

مسئول و مدیر موکب امیرالمومنین (ع) نیز در ادامه بیان کرد: موکب امیرالمومنین (ع) در عید غدیر سال ۹۵ تأسیس و تاکنون در مکان‌های بسیاری برای ارائه خدمت به هموطنان سرپا شده است.

مهدی نجاری از برپایی موکب در مکان‌های مقدس مانند شهر مقدس مشهد، قم و جمکران نام برد و افزود: این موکب سه سال در مسیر نجف به کربلا در اربعین، خادم الحسین زوار امام حسین (ع) بوده است.

پخت ۱۲ هزار پرس غذای گرم برای کمک به سیل زدگان

وی ادامه داد: خادمان موکب امیرالمومنین (ع) در بحث سیل خوزستان، شهر شادگان به مدت یک ماه پخت غذای روزانه با تعداد ۱۲ هزار پرس غذای گرم به سیل زدگان را در دفتر خدمت علوی به ثبت رسانده است.

مسئول و مدیر موکب امیرالمومنین (ع) تاکید کرد: همچنین خادمان این موکب در دوران کرونا با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) پخت غذا و توزیع آن بین نیازمندان را انجام داده و حدود یک هزار بسته معیشتی نیز بین نیازمندان شهر تقسیم نموده است.

به گزارش مهر، مراسم مختلفی در سطح شهرستان خمینی شهر در راستای بزرگداشت عید سعید غدیر در حال برگزاری است که می‌توان به اطعام علوی توسط نهادها و ارگان‌های مختلف و حسینیه‌ها و تکایا، اجرای سرودهای خیابانی در مناطق و محله‌های مختلف، آماده کردن بسته‌های معیشتی و اهدا به خانواده‌های نیازمند، دیدار با سادات جلیل القدر، همایش اسب سواری و غیره اشاره کرد.

اخبار مرتبط

ارائه خدمات به بیش از ۲۰هزار نفر توسط موکب «کفیل زینب» اوقاف فارس

برپایی ۳۰ موکب اربعینی در بین‌الحرمین شیراز

موکب احمدبن موسی(ع) در بین‌الحرمین شیراز آغاز به کار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha