حوزه هنری پیشگام در ارتقاء زیرساخت های فرهنگی کردستان است

 حوزه هنری پیشگام در ارتقاء زیرساخت های فرهنگی کردستان است

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان؛ بهرام نصراللهی زاده روز سه شنبه از بخش‌های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج بازدید کرد و در جریان اقدامات صورت گرفته در ارتقا این پردیس سه سالنه به یک پردیس هفت سالنه قرار گرفت.

وی در این بازدید توجه حوزه هنری به لزوم افزایش زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری در استان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یکی از نشانه‌های بسیار مهم توسعه یافتگی وجود سالن‌های سینمایی است که این مهم با تلاش و همت حوزه هنری در شهرهای مختلف استان در حال انجام است.

نصراللهی زاده ضمن تأکید بر ضرورت پیوست فرهنگی پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: فرهنگ زیربنای توسعه است و سرمایه گذاری در بخش فرهنگ می‌تواند در تمامی زمینه‌ها پیشرفت را به همراه داشته باشد.

وی در این زمینه افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی، نهادینه کردن ارزش‌ها، بالا بردن سطح فرهنگ عمومی، افزایش شور و نشاط اجتماعی و امید آفرینی حاصل توجه به فرهنگ و هنر در استان خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: از اقدامات خوبی که در چند سال اخیر در استان صورت گرفته است می‌توان به ساخت سالن‌های سینمایی در استان اشاره کرد که با تلاش حوزه هنری پیگیری و با حمایت‌های صورت گرفته استانی در سنندج، بیجار و سقز شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.

وی ادامه داد: افزایش ۹ سالن سینمایی به صورت همزمان با بیش از ۷۰۰ صندلی یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری استان و کشور است که نشان از عزم و توجه جدی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارتقای شاخص‌های فرهنگی در استان هنر و فرهنگ کردستان است.

نصراللهی زاده ادامه داد: پردیس سینمایی بهمن سنندج از سال ۹۰ تاکنون به عنوان مرکز فرهنگ و هنر استان با بخش‌های مختلف آن مشغول به فعالیت بوده و امروز با ارتقای این پردیس به یک مجموعه عظیم سینمایی و فرهنگی با هفت سالن مجهز و کاربری‌های مختلف سینمای کودک، آمفی تئاتر، استودیو صدا و دوبله مجهز و حرفه‌ای، سینمای روباز، کتابخانه تخصصی هنری، گالری و کافی شاپ بسیاری از نیازمندی‌های استان را مرتفع و امکانی ارزشمند برای استفاده عموم مردم و جامعه نخبگان و هنرمندان استان را فراهم کرده است.

وی بر لزوم بروز رسانی بخش‌های قدیمی پردیس سینمایی بهمن سنندج تأکید کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا اعتبار لازم در خصوص تعویض صندلی و دیگر موارد مورد نیاز این مجموعه را تأمین کنیم.

در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز با قدردانی از همراهی و حمایت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مجموعه مدیریان ارشد استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان و فرمانداران شهرستان‌های سقز و بیجار گفت: ما در مجموعه حوزه هنری از دوران کرونا با تمام ناگواری‌ها و سختی‌های فراوانی که به همراه داشته است به عنوان یک فرصت در ارتقای زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری استان بهره گرفتیم.

وی گفت: در حالی که بخش اعظمی از فعالیت‌های فرهنگی کشور و استان تعطیل گردید حوزه هنری استان کردستان با بسیج امکانات در کمتر از ۱۵ ماه ۹ سالن سینمایی را به سالن‌های استان افزود و توانستیم میانگین سرانه صندلی استان را از میانگین سرانه صندلی سینمایی کشور بالاتر ببریم.

مرادی ادامه داد: در کنار ساخت سالن‌های سینمایی ساخت و تجهیز سه گالری هنری در سنندج، سقز و بیجار، ساخت و تجهیز استودیو حرفه‌ای صدا و تصویر و توجه به امکانات رفاهی و تفریحی خانواده‌ها در مجموعه پردیس‌های مهر سقز، بهمن سنندج و آزادی بیجار از اقداماتی است که صورت گرفته است.

وی گفت: به فضل الهی روز شنبه ۹ مرداد ماه آئین افتتاحیه این امکانات فرهنگی را با حضور هنرمندان و مسئولین کشوری و استانی به صورت همزمان در محل پردیس سینمایی مهر سقز شاهد خواهیم بود.

اخبار مرتبط

صنعت چاپ نیاز به بازسازی و نوسازی دارد

دولت مردمی به دنبال حل معضل فاصله میان مردم و حاکمیت است

دشمنان و بدخواهان ما به دنبال ایجاد ناامیدی در بین جوانان هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha