برنامه جشنهای عید غدیر در حرم بانوی کرامت اعلام شد

 برنامه جشنهای عید غدیر در حرم بانوی کرامت اعلام شد

به گزارش سراج24، برنامه مراسم و محافل جشن عید سعید غدیر خم در فضای رو باز حرم مطهر بانوی کرامت از سوی روابط عمومی و تبلیغات این آستان مقدس اعلام شد.

بر اساس این گزارش چهارشنبه شب همزمان با شب عید غدیر بعد از نماز عشا مراسم جشن با سخنرانی حجت‌الاسلام سید محمدمهدی میرباقری آغاز خواهد شد و سپس سیدرضا تحویلدار و حسن شالبافان به مداحی خواهند پرداخت که این مراسم به صورت زنده از شبکه استانی قم و بستر فضای مجازی آستان منعکس خواهد شد.

صبح روز عید غدیر نیز مراسمی از ساعت ۶:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام عصاری و قرائت دعای ندبه توسط عباس حیدرزاده برگزار خواهد شد که به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما، شبکه استانی نور و رادیو معارف به روی آنتن خواهد رفت.

از دیگر مراسم حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در روز عید غدیر مدیحه سرایی و قرائت خطبه غدیریه توسط حجت‌الاسلام اویسی در ساعت ۱۱ با پخش از شبکه استانی قم، مداحی سید محسن بنی فاطمی بعد از نماز ظهر و عصر و جشن انس با قرآن کریم همراه با برنامه‌های مختلف قرآنی و مدیحه سرایی در عصر عید ساعت ۱۹ است.

مراسم شام عید غدیر نیز پنجشنبه شب بعد از نماز عشا با سخنرانی آیت الله محسن اراکی و مداحی و قرائت دعای کمیل توسط محسن طاهری با پخش از شبکه استانی قم خواهد بود و بعد از این مراسم زیارت جامعه کبیره توسط حجت‌الاسلام شهیدی قرائت خواهد شد.

همچنین مراسم حضوری شب و شام عید سعید غدیر همراه با پرده خوانی واقعه غدیر، اجرای سرود و تواشیح گروه‌های معراج و میثاق، مسابقه حضوری و اهدای متبرکات فاطمی خواهد بود.

صبح روز جمعه بعد از عید غدیر نیز ساعت ۶ دعای شریف ندبه با قرائت سیدعلی حسینی‌‎نژاد و سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی برگزار خواهد شد که به صورت زنده از شبکه دو سیما و شبکه استانی قم پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

اعلام ویژه برنامه های هفتگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)

برگزاری سوگواره ریحانه‌الحسین(ع) در مشهد، قم و شیراز

برنامه هفتگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha