خوزستان زیر بار بحران مدیریت بحران است

خوزستان زیر بار بحران مدیریت بحران است

به گزارش سراج24؛ نسترن نیک اعتقاد: رسانه‌هایمان پر است از رجال سیاسی که یقه دریدند و از کم‌آبی خوزستان و سیستان می‌گویند ولی فقط، می‌گویند!

تصاویری را به نمایش می‌گذارند که برای ما درد آورد است اما اینکه چرا خودشان دردشان نمی‌آید را نمیدانم!

درد که هیچ، با دیدن این تصاویر مدیران و مسئولان نالایق یا نسبتاً لایق باید خودشان دعوت حق را لبیک بگویند.

می‌دانیم که مردم خوزستان سال‌هاست با کم‌آبی یا فشارکم آب، دست و پنجه نرم می‌کنند.

شاید بخش‌های شمال استان خوزستان مانند اندیمشک و دزفول و ... کمتر با کمبود آب و فشارکم آب روبه‌رو شده باشند.

آنچه که در این دوره از کم ‌آبی استان خوزستان به چشم می‌آید کمبود مدیران و مسئولان لایق در حوزه مدیریت شهری این استان است.

از رئیس آبفایی که به خاطر نداشتن ۳۸ متر کابل دست از آبرسانی به یک روستا برداشته تا استانداری که رگ غیرتش برای دفاع از بالاسری‌هایش فقط ورم می‌کند نه برای دفاع از مردم استانش.

استان خوزستان شبکه آب‌رسانی نسبتاً خوبی را دارد اما تزریق آب به شبکه آب‌رسانی استان به سختی صورت می گیرد که در بعضی موارد مقدار تزریق آب به ۱۰ درصد هم می‌رسد.

شبکه آبرسانی استان خوزستان نیازمند چندین دستگاه پمپ آب است که بتواند آب را به داخل شبکه آب‌رسانی پمپاژ کند.

تهیه و تامین پمپ‌های آب‌رسانی کاری سخت و دشوار است که از عهده نیروهای جهادی بر نمی‌آید و دولت می‌بایست اقدام به تامین و تهیه پمپ‌های آب‌رسانی در استان خوزستان کند.

نمی‌توان گفت تمام مشکلات کمبود آب خوزستان به سبب مدیریت نادرست است ولی عدم مدیریت صحیح می‌تواند یکی از دلایل اصلی این ماجرا باشد چرا که ما شاهد این موضوع هستیم که در استان خوزستان با تزریق و تامین بودجه ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومانی مشکل آب یک روستا یا با خرید پمپ آب ۵ میلیارد تومانی مشکل آب چند شهر و روستا حل خواهد شد.

ولی بعضی مدیران و رجال سیاسی ما بیشتر از آنکه عمل کنند صحبت می‌کنند شاید لازم باشد کسی به آن‌ها گوشزد کند که اقای مسئول، به عمل کار برآید به سخنرانی نیست!

بهتر است که عمل را از مردم غیور و بزرگوار استان خوزستان یاد بگیرید که هشت سال بدون آنکه حرفی بزنند قد علم کردند و وارد میدان عمل شدند و از کشور دفاع کردند.

همان مردم غیوری که ۴۰ سال با وعده‌های الکی در حوزه آب‌رسانی سر کردند و صدایشان در نیامد.

اما بعد از گذشت ۴۰ سال بعضی مدیران و رجال سیاسی ما برای مشکلات استان‌ها جز حرف زدنِ بی‌ثمر، کار دیگری نکردند و هنوز اندر خم یک کوچه هستند.

با این تفاسیر مشکل استان خوزستان بحران آب نیست، بحران مسئول لایق است.

اخبار مرتبط

جاهلیت را غیرت ندانیم

معطلی واکسن پشت سد FATF بهانه ی دولت لیبرال/بر سر سلامت ایران قمار شد

خوزستان با این عطش تا کی دوام می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha