در گفتگو با سراج24 مطرح شد؛

بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان، تأمین آب شرب به‌روش سنتی و غیربهداشتی است

بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان، تأمین آب شرب به‌روش سنتی و غیربهداشتی است

به گزارش سراج24؛ مجتبی سرگزی پور از چهره های فعال و انقلابی استان سیستان و بلوچستان در گفتگوی اختصاصی با سراج24 گفت: کمترین حقی که مردم استان سیستان و بلوچستان دارند دسترسی به آب آشامیدنی است و اینکه در ایران تصور کنیم جمع کثیری به آب سالم دسترسی ندارند اصلاً در ذهن نمی‌گنجد.
وی افزود: در بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان تأمین آب شرب به‌روش سنتی و غیربهداشتی انجام می گیرد و این از نظر مباحث بهداشت و سلامت عمومی قابل پذیرش نیست.
مداح اهل بیت(ع) بیان کرد:  آنچه که مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد مسئله آب است که نهادهای مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی باید این موضوع را در اولویت قرار دهند که تبعیض باید از بین برود و یکی از جنبه‌های تبعیض همین نداشتن دسترسی به آب آشامیدنی و سالم است، چه در زاهدان و چه در مجموعه استان سیستان و بلوچستان باید آب سالم برای همه تأمین باشد.

سرگزی پور با اشاره به اینکه تهدیدات دشمنان و معاندین همواره مراسمات اهل بیت (ع) را نشانه گرفته است گفت: می بینیم که در این منطقه همیشه مراسمات اهل بیت علیهم السلام، به خصوص عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با شکوه خاصی  برگزار می شود. شکوه مراسمات  به خوبی برای همگان آشکار است و می توان این را به خوبی در استان به ویژه زاهدان حس کرد که عشق به امام حسین (ع) ریشه در جان مردمان این دیار دارد.

وی تسریح کرد: مداحان و هیات مذهبی استان نقش تاثیرگذاری در زمینه ترویج فرهنگ دینی در جامعه داشته اند که این بسیار ارزشمند است مخصوصا در این منطقه که از آن به تنگه احد تعبیر می شود.

این مداح اهل بیت(ع) در پاسخ به اینکه دولت جناب روحانی تا کنون حمایتی از مردم سیستان چه در حوزه رفاهی و چه در حوزه فرهنگی چه حمایتی داشته است افزود: همگان مطلع هستند چه بلاهایی در طی این ۸ سال به دلیل سو‌‌ء مدیریت ها به مردم شریف و نجیب سیستان و بلوچستان تحمیل شد.

اخبار مرتبط

اقدامی جهادی برای افزایش ضریب خوداتکایی سیستان و بلوچستان به گوشت مرغ

عملیات آبرسانی به روستاهای سیستان‌وبلوچستان با همت جمعیت امام‌رضایی‌ها

۱۵ پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha