برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

به گزارش سراج24، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از عوامل برنامه سروش آسمانی با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار کرد: رسول گرامی اسلام (ص) پیام غدیر را با امکانات و ظرفیت‌های آن زمان در قالب رسانه منتقل کرد و همانطور که یکی از رسالت‌های رسانه‌ها انتقال اخبار و پیام است، تلاش کرد با ظرفیت آن زمان پیام غدیر به نسل بعد منتقل شود.

وی تصریح کرد: هر چه می‌گذرد، ماندگاری و اثرگذاری غدیر را بیشتر شاهد هستیم و این گوهر درخشش بیشتری پیدا می‌کند و همین شیوه‌ای که رسول خدا (ص) برای انتقال پیام غدیر به کار برد، نقطه آغازین رسانه بود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رسول خدا (ص) خطاب به جمعیت حاضر فرمودند پیام غدیر را به نسل‌های بعد منتقل کنید و امروز این رسالت برعهده رسانه‌ها قرار دارد و صدا و سیما نقش ویژه‌ای در راستای انتقال پیام غدیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تقدیر از مدیرکل و عوامل صدا و سیمای قزوین در تهیه و پخش برنامه سروش آسمانی بیان کرد: پای کار بودن شما عزیزان را ستایش می‌کنم و شاهد بودیم که در سرما و گرما همواره پای کار این برنامه بودید و همه در روز جمعه در خدمت نماز جمعه آمدیم و این توفیق الهی بود که پای کار مأموریت‌های الهی در روز جمعه باشیم.

وی افزود: بیش از یک سال همواره با دقت این برنامه اجرا شد و می‌دیدیم که پشت صحنه این کار ارزشمند، عوامل زیادی قرار دارند که بعضاً با استرس کار را پیش می‌بردند و البته اتفاقات شیرینی هم در طول این مدت افتاد که خاطرات معنوی شیرینی برایمان به یادگار گذاشت.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: اینکه در زمان نماز جمعه برنامه سروش آسمانی به صورت زنده پخش می‌شد، بسیار کار ارزشمندی بود و در کمتر استانی مشاهده کردیم که این کار به این شکل انجام شده باشد و از این حیث بسیار ویژه بود.

امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه نیازمند پرورش ظرفیت‌های استان هستیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از آرمان‌های ملی می‌باید در صدا و سیمای قزوین، متجلی شود و به گوش مردم برسد اما در هر زمینه‌ای می‌باید به مسائل استانی نیز توجه شود و سروش آسمانی که شما عزیزان مبتکر آن بودید، برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان است.

وی با بیان اینکه خیلی جاها نیازمند برجسته کردن هویت استانی هستیم، عنوان کرد: اگر هویت‌های استانی نادیده گرفته شود، افکار نا امیدکننده در استان القا می‌شود، در حالی که هویت‌های استانی ما بسیار نشاط‌آفرین است و باید جلوی تحقیر مردم استان با پاسداشت هویت‌های استانی را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اگر هویت‌های استانی را جدی بگیریم، مسئولانی که برای استان قزوین انتخاب می‌شوند، افراد توانمند و با تجربه‌های مدیریتی ارزشمند خواهد بود و افراد بی تجربه و ناتوان برای استان قزوین انتخاب نمی‌شوند که تحقیر و خسارت به بار آورد.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: صدا و سیما، هویت‌های استانی را برجسته‌سازی کند چرا که استان قزوین گنجینه گرانقدری از هویت‌های بومی در اختیار دارد که در عرصه‌های مختلف تحول‌آفرین و اثرگذار است.

سعید انبارلویی مدیرکل صدا و سیمای قزوین نیز در این مراسم بیان کرد: سروش آسمانی برنامه مستمری بود که به نماز جمعه قزوین اختصاص داشت و در مدت بیماری کرونا و عدم برگزاری نماز جمعه این برنامه به صورت زنده در زمان نماز جمعه به روی آنتن می‌رفت و مباحث نماز جمعه توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان در آن مطرح می‌شد. در این مدت صدا و سیما به عنوان یک رسانه محوری در خدمت نماز جمعه قزوین بود و اگر شرایط جامعه، شرایط متغیری باشد رسالت ما تغییر نمی‌کند و کار انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در دستگاهی کار می‌کنیم که اهمیت بالایی دارد و مصداق و تعبیر امام خمینی (ره) درباره رادیو و تلویزیون تعبیر دانشگاه عمومی است چرا که با این دانشگاه می‌توان تربیت جامعه را پیش برد.

مدیرکل صدا و سیمای قزوین ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز به همین تعبیر اشاره می‌کنند و می‌فرمایند تبدیل صدا و سیما به یک دانشگاه عمومی جزو آرمان‌هایی است که باید دنبال کنیم و به آن برسیم و این تفسیر و تعبیر نشان می‌دهد این دستگاه رسانه‌ای عظیم است که مأموریت خیلی مهمی دارد.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha