بیش از نیمی از نظامیان زن انگلیس قربانی تجاوز جنسی اند

بیش از نیمی از نظامیان زن انگلیس قربانی تجاوز جنسی اند

به گزارش سراج24 به نقل از میرور، کمیته فرعی «زنان در نیروهای مسلح انگلیس» با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از نیمی از زنان نظامی این کشور قربانی آزار و اذیت، زورگویی و تبعیض جنسی بوده اند.

این گزارش حاکی از آن است که ۵۸ درصد از ۱۶ هزار و ۵۰۰ نظامی زن انگلیسی مشغول به خدمت در نیروهای مسلح این کشور و ۶۴ درصد از نظامیان زن بازنشسته، از قربانیان آزار جنسی بوده اند. بدترین این آزارها شامل تجاوز و ضرب و شتم بوده است و همه اینها در حالی است که بسیاری از مرتکبین این جرایم موفق به فرار از مجازات شده یا با اقدامات تنبیهی جزئی رو به رو شده اند.

کمیته فرعی زنان در نیروهای مسلح درگزارش فوق به وزارت دفاع این کشور برای مقابله با بدرفتاری با زنان ۵۳ پیشنهاد می دهد و بر این باور است که نقاط ضعف زنان مانع از بالفعل شدن کامل توانایی های بالقوه آنان است و آنها را در معرض خطر آسیب جدی قرار می دهد.

«سارا آترتون» رئیس این کمیته که خود از کهنه سربازان و عضو پارلمان انگلیس است، گفت: بسیار دشوار است که از شنیدن روایت آسیب های جسمی و روحی زنان توسط همکاران مرد آنها منقلب نشوید.

این گزارش همچنین نشان می دهد که زنان اعتماد چندانی به سیستم شکایات وزارت دفاع انگلیس ندارند چرا که از هر ۱۰ زن، شش نفر ترجیح داده اند که درباره سوءاستفاده های (جنسی) صورت گرفته با آنها سکوت کنند و حتی یک سوم از کسانی که حاضر به پیگیری شکایت شان شده اند؛ دل خوشی از این روند نداشته و آن را تجربه ای «بسیار ضعیف» ارزیابی کرده اند.

همچنین در این گزارش، انتقادی به ارتش برای رویکردش در رسیدگی به شکایات سوءاستفاده و آزار و اذیت جنسی وارد شده است.

کمیته فرعی زنان در ارتش اکنون از وزارت دفاع انگلیس خواسته است که موارد جدی (آزار جنسی در نیروهای مسلح این کشور) را به دادگاه های غیرنظامی تحویل دهد.

آترتون در همین رابطه گفت: یک جای کار می لنگد. محکومیت های صورت گرفته در دادگاه از موارد مشابه در دادگاه های غیرنظامی بین ۴ تا شش بار کمتر است. نظامیان زن از عدالت محروم مانده اند.

این گزارش در پایان می گوید که «بسیار عجیب» است که وزارت دفاع حتی اصول اولیه مانند حق بهره مندی از تجهیزات را درباره زنان نادیده می گیرد و از این وزارتخانه خواسته تا به سلامت نظامیان زن اهمیت بیشتری دهد.

اخبار مرتبط

تشدید تنش میان دولت انگلیس و فرانسه بر سر پذیرش پناهجویان

ابراز نگرانی انگلیس از احتمال حمله به اتباع خارجی در کابل

کشف اسناد محرمانه وزارت دفاع انگلیس در ایستگاه اتوبوس

0 نظر

ارسال نظر

capcha