حفاظت از مرزهای عقیدتی کار سازمان تبلیغات اسلامی است

 حفاظت از مرزهای عقیدتی کار سازمان تبلیغات اسلامی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام روح الله حریزاوی ظهر شنبه در ششمین گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه تفکر سیاسی اسلام ناب، مقابله با دشمن و ایمان به وعده الهی مسئله جدی و اصلی ماست و ما این را انتخاب کردیم، افزود: ️ سازمان تبلیغات اسلامی برای تربیت انسان‌هایی است که دارای اندیشه جهادی، روحیه جهادی و عمل جهادی باشند.

وی اظهار داشت: ️حرکت سازمان تبلیغات اسلامی در راستای، ایجاد تمدن نوین اسلامی با بهره گیره از مفاهیم قرآنی و احادیث و روایات و با بازخوانی و اجرایی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور، ضمن تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص ایجاد تمدن اسلامی، با بیان این نکته که نباید از تبیین پدیده اسلام ناب فاصله بگیریم و غافل شویم و به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم، افزود: تعبیری در بیانیه گام دوم و سخنرانی قبل از آن در کلام رهبر معظم انقلاب بوده که حاصلش این است، با پدید آمدن انقلاب اسلامی، جهان در سلطه دو قطبی شرق و غرب بود و با آمدن انقلاب اسلامی خط بطلانی بر هردو مکتب حاکم بر جهان یعنی بلوک شرق و غرب کشیده شد.

حجت الاسلام حریزاوی، با اشاره به تفکرات برخی از غربگرایان در دهه اول انقلاب، ادامه داد: تعبیر امام این بود ما از شر الحاد شرق به شر ظلم غرب پناه نمی بریم و انقلاب مقابل این دو ایستاد و بعد از ۱۰ تا ۱۲ سال فروپاشی بلوک شرق امروز دوقطبی بین اسلام و غرب به وجود آمده است و بعد از مدتی که انقلاب اسلامی استقامت کرد و رفته رفته فروپاشی تمدن غرب هم اعلام شد.

وی در تکمیل سخنانش افزود: امروز می‌بینیم غرب در برهه‌های مختلف تحقیر می‌شود و آمریکا شبانه از افغانستان فرار می‌کند.

وی به تبیین اسلام ناب پرداخت و خاطر نشان کرد: اسلام آمده تا در مقابل کفر سر فرود نیاوریم و استقامت کنیم زیرا در تفکر سیاسی اسلام ناب، مقابله با دشمن و ایمان به وعده الهی مسئله جدی و اصلی ماست و ما این را انتخاب کردیم و گمان این است سازمان تبلیغات اسلامی برای تربیت انسان‌هایی است که دارای اندیشه جهادی، روحیه جهادی و عمل جهادی داشته باشند.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره)، فلسفه اسلامی فقه اکبر است، نظام اعتقادی و نگرش فلسفی ما به دین یک نگرش خاصی است که فقه اکبر معنا می‌شود و فقه به معنای احکام در خدمت آن است.

حریزاوی افزود: برای فتح قله توحید و رسیدن به غایت اصلی، باید دامنه ولایت را ترسیم کنیم و برای صعود نیازمند آب و غذا هستیم و آن عبادت است که شامل روزه، زیارت، نماز و.... بوده و این معنای ساده نسبت فقه اکبر با اصغر مورد اشاره امام، رهبری و علما است.

وی ادامه داد: این دو فقه در عرض هم هستند که رسیدن به قله توحید را فراهم می‌کنند و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب ما در یک پیچ تاریخی هستیم که برای عرضه کردن اسلام به جهان و برای به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام بر بلندای جهان، باید حرف نویی به جهان عرضه کند و آن حرف نو همان توحید است اما توحیدی که در همه لایه‌های زندگی بشر معنا پیدا می‌کند و منتشر می‌شود و امتداد دارد.

حجت الاسلام شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن خیرمقدم، به اهمیت برگزاری مجالس و محافل جشن غدیر و محرم اشاره کرد و بیان داشت: همه ی برنامه‌های دینی به ویژه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان برگزار خواهد شد.

وی به طرح اعزام مبلغ به اماکن برگزاری مراسم اشاره کرد و افزود: راه اندازی پویش‌های محرم و اعزام روحانیون و همچنین برگزاری روضه‌های خانگی از جمله محورهای محرم ۱۴۰۰ است.

اخبار مرتبط

تکذیب خبر منتسب به حجت الاسلام مومنی در فضای مجازی

حجت‌الاسلام شیرازی سخنران مراسم هشتم شهریور در ایلام است

حجت‌الاسلام پیشوایی، استاد تاریخ اسلام درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha