شهردار جدید باید در شأن شهر تبریز باشد

شهردار جدید باید در شأن شهر تبریز باشد

به گزارش سراج24، نماز عید سعید قربان صبح روز چهارشنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تبریز و به امامت حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد.

امام جمعه تبریز در خطبه‌های نماز عید قربان گفت: برخی مسائل در خصوص انتخاب شهردار تبریز بیان می‌شود، بنده اعلام می‌کنم که همان طوری که در انتخابات شورا از هیچ فرد و جناحی حمایت نکردم در انتخاب شهردار جدید نیز دخالتی ندارم.

وی با تاکید بر اینکه هر هرگونه گمانه زنی در مورد دخالت بنده در انتخاب شهردار کذب محض است، ادامه داد: منتخبان شورای شهر تبریز شاهد هستند که نه کسی را سفارش کرده‌ام و نه سفارش خواهم کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تصمیم شورا احترام قائل است، افزود: بعد از انتخاب قطعی شهردار از شهردار منتخب حمایت می‌کنیم. باید اعضای منتخب شورای شهر تبریز نیز در انتخاب شهردار دقت لازم را داشته باشند تا شهردار در شأن شهر تبریز و شهر شهیدان محراب باشد.

شهردار جدید باید در شأن شهر تبریز باشد

عید سعید قربان عید بزرگ مسلمانان است

آل هاشم با بیان اینکه عید سعید قربان عید بزرگ مسلمانان است، ادامه داد: همچنین عید غدیر را در پیش داریم که باید با عظمت زنده نگه داریم. برنامه‌های این اعیاد بزرگ نیز باید به صورت باشکوه برگزار شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه زنده نگهداشتن این عید زنده نگه داشتن اسلام است، گفت: این عید علاوه بر مسئله جانشینی پیامبر (ص)، توجه دادن مردم به مسئله امامت است. شیعه در عید غدیر علاوه بر حفظ عقاید درخشان خود اجازه نخواهد داد تا اعتقاد به غدیر موجب تفرقه بین مسلمانان شود.

وی سپس به تنش در لبنان اشاره کرد و افزود: لبنان هم اکنون با حادترین رکود در تاریخ خود روبه رو است و لیر این کشور در کمتر از ۲ سال بیش از ۹۰ درصد ارزش خود را از دست داده است.

شهردار جدید باید در شأن شهر تبریز باشد

لبنان با بحران اقتصادی رو به رو است

امام جمعه تبریز با بیان اینکه لبنان با بحران اقتصادی و سو مدیریت روبه رو است، ادامه داد: فساد در این کشور باعث بروز چالش‌های عمیقی شده است و بیش از نیمی از مردم در فقر به سر می‌برند.

آل هاشم با تاکید بر اینکه تنها کالایی که به معنای واقعی توانایی صادرات را از لبنان دارند نیروی انسانی است، گفت: اروپایی‌ها چشم طمع به این کشور دوخته‌اند و این کشور کوچک محل رقابت فرانسه و آمریکا، عربستان و امارات است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در لبنان مقاومت اسلامی با پرچمداری حزب الله خواب را از دشمنان ربوده است، افزود: دشمن برابر لبنان با همان راهبرد همیشگی خود در برابر ایرانیان

اخبار مرتبط

شهردار دهدز بر اثر اصابت گلوله جان باخت

دستور زاکانی در مورد درآمد شهرداری تهران

منویات رهبری و سیاست‌های شورا فصل الخطاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha