گزارش اختصاصی سراج24 از خوزستان؛

نیم نگاهی به اهواز؛ مشکل مردم شهر تنها " آب " نیست

نیم نگاهی به اهواز؛ مشکل مردم شهر تنها " آب " نیست

به گزارش سراج24؛ آخرین باری که مردم خوزستان در خانه های خود تا کمر داخل آب بودند آذر ماه سال 98 بود که بعد از بارندگی و نبود شبکه فاضلاب مناسب برای جمع آوری آب های سطحی ، خیابان ها و خانه هایشان غرق در آب شدند.
البته پس زدن فاضلاب در کوچه پس کوچه ها و خانه ها در شهریور سال گذشته نیز معضل مردم اهواز شده بود که در گرمایی بالای چهل درجه این شهر بوی نامطبوع شهر را فراگرفته بود و از طرفی دیگر عاملی برای شیوع بیماری های پوستی به شمار می رفت.
نبود مدیریت مناسب مسئولان این شهر جز توجیه اینکه شبکه قدیم فاضلاب فرسوده و مسدود است جواب قانع کننده دیگری برای کم کاری خود نداشتند.
قرار بود تصفیه خانه های شرق و غرب اهواز علاج کار باشد اما متاسفانه به دلیل سوء مدیریت، شرق این شهر با مشکل نبود شبکه لوله کشی فاضلاب روبروست اما تصفیه خانه دارد و در غرب این شهر هم تصفیه خانه ای ساخته نشده اما شبکه فاضلاب دارد که هیچ کاربردی برای این شهر ندارد.
این موضوع وقتی به بحران تبدیل می شود که نهایت آب های آلوده از طریق 24 شاخه ورودی به کارون ریخته می شود که شرایط زیست محیطی را با خطر روبرو می کند.
این روزها که فصل گرم سال است و بارندگی چندانی نداریم اوضاع آرام احساس می شود اما مردم این شهر تا چند ماه دیگر که فصل پاییز می شود و بارندگی ها آغاز، دوباره باید خود را برای روزهای سخت آبگرفتگی های معابر و خانه هایشان آماده کنند.
هر چند خبرهایی از این شهر به گوش می رسد که شبکه فاضلاب در شرق کارون در حال بهسازی و نو سازی و ساخت تصفیه خانه در غرب کلید خورده، اما تخمین زمان سه ماهه تا سه ساله برای تکمیل پروژه ها، خبر از این می دهد که مردم اهواز همچنان نمی توانند مشکل ابگرفتگی شهر خود را از لیست مشکلات اهواز خط بزنند.

اخبار مرتبط

رئیسی: مشکلات خوزستان بصورت ویژه دنبال خواهند شد

ویدئو/ گزارش مردمی یزد

نماینده مردم اهواز در مجلس: دوران دو قطبی‌های کاذب به پایان رسیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha